Finálny štvorročný bakalársky program chcú aj ďalšie univerzity

Štúdium by malo byť finálne, nepočíta sa v ňom s pokračovaním na inžinierskom štúdiu.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: TASR)

Projekty pre nové bakalárske, profesijne orientované študijné programy, v ktorých by absolventi mali skončiť po štyroch rokoch, podali na ministerstvo školstva viaceré univerzity. Je to reakcia na výzvu Vysoká škola pre prax.

Niektoré fakulty vysokých škôl chcú už v akademickom roku 2021/2022 otvárať profesijne orientované bakalárske študijné programy. Bude sa tak diať v spolupráci so zamestnávateľmi v danom sektore.

Študenti by na vysokej škole študovali iba štyri roky, nepokračovali by v inžinierskom štúdiu.

O tom, ktoré študijné programy získajú štatút profesijných bakalárov, rozhodne ministerstvo školstva, ktoré ako vyhlasovateľ výzvy Vysoká škola pre prax, posudzuje podané návrhy vysokých škôl.