Záujem cudzincov o slovenské školy dramaticky neklesol

Ako koronavírus ovplyvnil štúdium

Časť študentov od vysokej školy v zahraničí neodradili ani komplikácie spôsobené šíriacim sa koronavírusom.Časť študentov od vysokej školy v zahraničí neodradili ani komplikácie spôsobené šíriacim sa koronavírusom. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO - ADOBE STOCK)

Tamara Kaňuchová z Bratislavy sa definitívne rozhodla už pred dvoma rokmi: po gymnáziu bude pokračovať v štúdiu na univerzite v zahraničí.

Svoj plán začala vlani na jeseň realizovať krok za krokom. V októbri si poslala prihlášku na Univerzitu aplikovaných vied v Amsterdame, kde plánovala študovať módu. Ako alternatívu si zvolila Amsterdamskú univerzitu a štúdium komunikačných vied.

Všetko išlo pomerne hladko. Na jednej zo škôl prešla prvým kolom prijímacích skúšok a postúpila do užšieho výberu. Ďalším bodom bol pohovor, na ktorom sa zúčastnila v januári. Opäť s úspechom.

V marci sa však v celej Európe zavreli hranice.