Pražská technika je lákadlom pre informatikov

České vysoké učení technické v Prahe si za cieľ vysokoškolského štúdia vyberajú najmä záujemcovia o informatiku a architektúru.

České vysoké učení technické je najstaršou technickou vysokou školou v Európe. Na jeho deviatich fakultách a jednom ústave študuje vyše 24-tisíc vysokoškolákov, tisícku tvoria Slováci.

Podrobnejšie informácie o prijímacom konaní na akademický rok 2014/2015 viaceré fakulty zverejnia až koncom novembra.

Andrea Vondráková, vedúca vonkajších vzťahov univerzity povedala, že najobľúbenejším študijným programom Slovákov je informatika na Fakulte informačných technológii, nasleduje architektúra a urbanizmus na Fakulte architektúry a architektúra a staviteľstvo na Fakulte stavebnej.

Na všetky fakulty treba prihlášku poslať do konca marca 2014, administratívny poplatok je 500 Kč (18 eur).

Aj táto vysoká škola prispieva študentom na ubytovanie, peniaze vypláca spätne štvrťročne. Výška sa líši podľa toho, na ktorej fakulte študent študuje.

Absolventi všetkých fakúlt po skončení štúdia získavajú automaticky a bezplatne dodatok k diplomu v česko-anglickej mutácii. ČVUT je totiž držiteľom prestížneho ocenenia Diploma Supplement Label.

Mohlo by vás zaujímať

Nový program na Stavebnej fakulte

Stavebná fakulta ČVUT otvorila v akademickom roku 2013/2014 novo akreditovaný študijný program staviteľstvo, odbor realizácia pozemných a inžinierskych stavieb.

Pribudlo štipendium

Od akademického roku 2013/14 katedra kybernetiky Fakulty elektrotechnickej ponúka študentom štipendium vo výške 50-tisíc Kč.

Fakulta elektrotechnická udelí v akademickom roku 2014/2015 mimoriadne motivačné štipendium na podporu najlepších študentov zo stredných škôl vo výške 7000 Kč. Týka sa to aj Slovákov.

Len pre dievčatá

Každoročne majú možnosť získať 50-tisícové štipendium aj tri dievčatá, ktoré nastúpia na bakalársky študijný program Otvorená informatika na Fakulte elektrotechnickej. Podmienkou je, aby v príslušnom období získali najlepšie výsledky v teste SCIO z matematiky.