Zvážte svoje ambície, radí stredoškolákom manažér z Googlu

Výber vysokej školy je dôležitým momentom budúcnosti. Úspešný manažér radí, čo všetko vziať do úvahy

(Zdroj: SITA)

Meno Rasťa Kulicha, úspešného country manažéra pre Google Slovensko, je známe aj medzi stredoškolákmi. Tradične sa s ním môžu stretnúť na kariérnych podujatiach Night of chances občianskeho združenia Nexteria. Precestoval sedemdesiat krajín, vyštudoval Harvard, pracoval v Procter & Gamble v Prahe a Budapešti, päť rokov pre poradenskú spoločnosť McKinsey. Výber vysokej školy považuje za dôležitý moment v živote.

- Premyslite si, aké máte v živote ambície, radí pred výberom vysokej školy.

- Dobrý výber univerzity môže byť jedným z kľúčových predpokladov naplnenia ambícií.

- Overte si, aké uplatnenie majú absolventi tej univerzity, ktorú zvažujete.

- Aké možnosti ďalšieho štúdia, alebo kariérneho rastu ponúkajú.

- Doba sa vyvíja, niektoré tradičné profesie sú stále menej potrebné, zatiaľ čo v nových rýchlo rastúcich odvetviach je nedostatok ľudí.

- Zvažoval by som zahraničnú skúsenosť.

- Prípadne i v podobe polročnej stáže.

- Vďaka nej si osvojíte aj iné než len „domáce“ názory.

- Kvalita vysokej školy obyčajne ide ruka v ruke s kvalitou jej pedagógov – charizmatických lídrov, ktorí sa dokážu emocionálne nadchnúť pre daný odbor.

- Zámerne sa vyhýbam otázke, či na Slovensku, alebo v zahraničí, radím len, že ak máte tú možnosť, vyberte si tú najlepšiu v odbore, ktorý vás zaujíma a baví.

Prečítajte si tiež:Matematika študentom nejde, na prijímačkách to vidieťČítajte