Aké nové programy sa budú dať študovať

Prinášame novoakreditované bakalárske študijné programy, ktoré fakulty zaraďujú do svojej ponuky a uchádzači o bakalárske štúdium sa budú môcť na ne prvýkrát hlásiť od akademického roka 2015/2016.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO - STROJNÍCKA FAKULTA TUKE)

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika Košice

Lekárska fakulta - Otvára nový bakalársky študijný program fyzioterapia.

Univerzita Komenského Bratislava

Prírodovedecká fakulta - Otvára dva nové študijné programy v anglickom jazyku – environmental studies a biological chemistry.

Univerzita Mateja Bela Banská Bystrica

Fakulta prírodných vied - Boli jej priznané práva na nové študijné programy: forenzná a kriminalistická chémia v dennej a externej forme štúdia.

Prešovská univerzita

Fakulta zdravotníckych odborov - Pribudli laboratórne a vyšetrovacie metódy v zdravotníctve - Bc. stupeň, denná aj externá forma.

Pravoslávna bohoslovecká fakulta - Preventívna sociálna práca - Bc. stupeň, denná forma.

Slovenská technická univerzita Bratislava

Fakulta elektrotechniky a informatiky - Priznané práva na tri nové študijné programy dostala fakulta v máji. Na akademický rok 2015/2016 bude fakulta prijímať uchádzačov

• na študijný program robotika a kybernetika, denná forma,
  • automobilová mechatronika, denná forma,
  • mechatronické systémy, III. stupeň štúdia, denná aj externá forma

Technická univerzita Zvolen

Drevárska fakulta - V bakalárskom stupni štúdia – drevené stavby a protipožiarna ochrana a bezpečnosť.

Katolícka univerzita Ružomberok

Teologická fakulta - Otvára nový študijný program učiteľstvo predmetu etickej výchovy v kombinácii.

Fakulta zdravotníctva - V rámci ďalšieho vzdelávania zdravotníckych pracovníkov otvára certifikačný študijný program v certifikovanej pracovnej činnosti funkčné vyšetrovacie metódy a špecializačný študijný program v špecializačnom odbore intenzívna ošetrovateľská starostlivosť o dospelých.

Univerzita sv. Cyrila a Metoda Trnava

Fakulta sociálnych vied - Verejná politika a trvalo udržateľný rozvoj – Bc, externá forma štúdia.

Sociálne služby a poradenstvo – Mgr., denná aj externá forma štúdia.

Univerzita J. Selyeho

Pedagogická fakulta - Plánuje otvorenie študijného programu prvého stupňa maďarský jazyk a literatúra.

Zdroj: vysoké školy, spracovala or

Text bol uverejnený v prílohe denníka SME - Bedeker Vysoké školy, 4. februára 2015

Prečítajte si tiež:Matematika študentom nejde, na prijímačkách to vidieťČítajte