SME
Sobota, 28. máj, 2022 | Meniny má Viliam

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave

Univerzita sv. Cyrila a Metoda ponúka široké spektrum možností študovať študijné programy.

SÍDLO UNIVERZITY

UCM v Trnave, Námestie Jozefa Herdu 2, 917 01 Trnava, GPS: 48°22'59.8"N; 17°35'19.8"E

INFORMÁCIE PRE UCHÁDZAČOV O ŠTÚDIUM
ucm.sk/sk/uchadzaci/

Email: info@ucm.sk
Web stránka: ucm.sk
Facebook: facebook.com/ucm.trnava
Instagram: univerzita_sv_cyrila_a_metoda
YouTube: UCM Trnava

UCM V SKRATKE

  • Viac ako 180 študijných programov
  • 5 fakúlt a 1 inštitút
  • Viac 5 800 študentov
  • Vyše 28 000 absolventov
  • Možnosť štúdia atraktívnych študijných programov (aj v anglickom jazyku)

TERMÍNY, DOKEDY JE MOŽNÉ SI PODAŤ PRIHLÁŠKU NA BAKALÁRSKE ŠTÚDIUM:

FILOZOFICKÁ FAKULTA
29. 4. 2022

SkryťVypnúť reklamu

FAKULTA MASMEDIÁLNEJ KOMUNIKÁCIE
22. 4. 2022

FAKULTA PRÍRODNÝCH VIED
30. 4. 2022

FAKULTA SOCIÁLNYCH VIED
29. 4. 2022

FAKULTA ZDRAVOTNÍCKYCH VIED
31. 3. 2022

INŠTITÚT MANAŽMENTU
29. 4. 2022

PREČO SI VYBRAŤ NAŠU UNIVERZITU?

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave ponúka široké spektrum možností študovať akreditované študijné programy, ako sú napr.: aplikovaná informatika, teória digitálnych hier, biotechnológie, masmediálna komunikácia, ochrana a obnova životného prostredia, učiteľstvo, anglický jazyk, nemecký jazyk, ruský jazyk, francúzsky jazyk, história, marketingová komunikácia, vzťahy s médiami, aplikovaná história v kyberpriestore, manažment v turizme a hotelierstve, chémia, psychológia, etnológia a mimoeurópske štúdiá, európske štúdiá a politiky, aplikovaná biológia, filozofia, rádiológia, fyzioterapia, rádiologická technika, verejná politika, politológia, sociálne služba a poradenstvo, ruský/anglický/nemecký jazyk v odbornej komunikácii, verejná správa, a mnoho ďalších.

SkryťVypnúť reklamu

Ak si vyberie uchádzač FILOZOFICKÚ FAKULTU, môžu sa mu otvoriť
dvere do sveta
, ak vyštuduje anglický, nemecký, ruský jazyk alebo francúzsky jazyk. Môže preniesť minulosť do prítomnosti – ak vyštuduje etnológiu, mimoeurópske štúdiá alebo históriu v kyberpriestore. Môže spoznať sám seba i iných - prostredníctvom študijných programov psychológia a filozofia.

Ak chcete pracovať v mediálnej oblasti alebo public relations (PR) - vyberte si FAKULTU MASMEDIÁLNEJ KOMUNIKÁCIE - je to mladá, moderná a dynamická fakulta, alma mater mnohých úspešných žurnalistov, mediálnych odborníkov, marketérov, moderátorov, hovorcov, pracovníkov reklamných, marketingových a PR agentúr, ako aj renomovaných pedagógov a odborníkov z praxe.

Ak študent rád skúma, trávi hodiny v laboratóriu a kamaráti sa s chémiou, biológiou a zaujíma ho životné prostredie, oblasť prírody, vedy, práca s rastlinami a vidí sa pri práci s mikroskopom a skúmavkami, určite sa mu bude páčiť na FAKULTE PRÍRODNÝCH VIED.

SkryťVypnúť reklamu

Veď aplikovaná informatika, biotechnológie, chémia, ochrana a obnova životného prostredia a aplikovaná biológia sú dnes na pulze dňa. Výskumné ústavy, laboratóriá, podniky, vysoké školy neustále potrebujú absolventov prírodných vied.

Ak sa prikláňate sa k názoru, že za hranicami Slovenska svet nekončí, prípadne nie je Vám ľahostajný osud iných ľudí - FAKULTA SOCIÁLNYCH VIED je tá pravá pre Vás.

Ako absolventi sa uplatníte v politike, štátnej správe a samospráve, zariadeniach sociálnych služieb, ako politici na všetkých úrovniach, profesionálni manažéri v oblasti verejnej politiky, odborní a vedúci pracovníci na samosprávnom kraji, v detských domovoch, domovoch dôchodcov, príp. aj ako marketéri vo verejnej správe.

Ak radi pracujete s ľuďmi, máte trpezlivosť, zručnosť, záujem o anatómiu a láka Vás štúdium a práca v oblasti ľudského zdravia, vyberte si FAKULTU ZDRAVOTNÍCKYCH VIED, ktorá sídli v Piešťanoch.

SkryťVypnúť reklamu

Okrem štúdia budete môcť praxovať v zazmluvnených zariadeniach – nemocniciach, rehabilitačných centrách a poliklinikách. Študijné programy fyzioterapia a rádiologická technika sú prípravou na kariéru v nemocniciach, poliklinikách, diagnostických centrách, špecializovaných ústavoch, fitness štúdiách, kúpeľoch a wellnes.

INŠTITÚT MANAŽMENTU ponúka študijný program manažment v turizme a hotelierstve. Poskytuje absolventom možnosť širokého uplatnenia nielen v oblasti cestovného ruchu, ale i na manažérskych pozíciách v iných spoločnostiach a organizáciách. Umožní Vám uplatniť sa v rôznych pracovných pozíciách napr. manažér hotela, F&B manažér, správca ubytovacieho zariadenia a ďalších.

UBYTOVACIE A STRAVOVACIE MOŽNOSTI

V študentskom domove priamo v sídle školy (ktorý prešiel aktuálne rekonštrukciou) a v ďalších zmluvných ubytovacích zariadeniach. Cena ubytovania sa pohybuje od 50 € do 70 €/mesiac/osoba. Stravovanie je možné priamo v jedálňach vo viacerých budovách univerzity.

SkryťVypnúť reklamu

MOŽNOSTI TRÁVENIA VOĽNÉHO ČASU:

Študenti univerzity majú veľa rôznych možností a príležitostí pre rozvoj svojho športového a umeleckého talentu, príp. ďalších schopností i vo voľnom čase.

Vysokoškoláci môžu pôsobiť napr. v univerzitnom časopise ATTELIÉR, vo fakultnom rádiu AETTER, vo fakultnej televízii FMK TV, v univerzitnom divadle THE.ART.RE, v univerzitnom speváckom zbore UNITTY, v univerzitnom ženskom volejbalovom tíme HIT UCM Trnava, vo fakultnom časopise Parazol, vo folklórnom súbore TRNAFČAN, v projekte GAUDEO.sk a v mnohých ďalších.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ivan Korčok.

Maďarsko nás pri šiestom balíku sankcií zablokovalo, hovorí minister.


26. máj
Marián Varga z Collegium Musicum.

V Skalici bude v sobotu spomienkový koncert na počesť skvelého muzikanta.


5 h
Ilustračné foto.

Aby im neublížil online svet.


23. máj
Ilustračná fotografia

Pozrite si model obsadenia regionálnych súťaži po reorganizácii.


13 h
SkryťZatvoriť reklamu