SME
Utorok, 19. november, 2019 | Meniny má Alžbeta

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave

Univerzita sv. Cyrila a Metoda ponúka široké spektrum možností študovať študijné programy.

Vybrať si môžete: učiteľstvo, nemecký jazyk, ruský jazyk, história, aplikovaná história v kyberpriestore, anglický jazyk, etnológia a blízkovýchodné štúdiá, psychológia, biológia, ochrana životného prostredia, biotechnológie, aplikovaná chémia, aplikovaná informatika, biomedicínska chémia, fi lozofi a, rádiológia, fyzioterapia, rádiologická technika, vzťahy s médiami, teória digitálnych hier, masmediálna komunikácia, marketingová komunikácia, verejná politika, manažment verejných služieb, politológia, verejná správa, európske štúdiá, komunikácia a marketing vo verejnej politike a verejnej správe a mnoho ďalších.

Dni otvorených dverí

  • Fakulta masmediálnej komunikácie 8. február 2019
  • Inštitút fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Piešťanoch 27. marec 2019

Ostatné fakulty a aj univerzita už svoj DOD uskutočnili v predošlom období, ak máte záujem o bližšie informácie, príp. prehliadku priestorov univerzity, kontaktujte príslušnú fakultu na www.ucm.sk.

SÍDLO UNIVERZITY:
UCM v Trnave
Námestie Jozefa Herdu
2917 01 Trnava

PODANIE PRIHLÁŠOK na Bc. štúdium do
FILOZOFICKÁ FAKULTA 30. 4. 2019 (okrem psychológie - 29. 3. 2019)
FAKULTA MASMEDIÁLNEJ KOMUNIKÁCIE 30. 4. 2019
FAKULTA PRÍRODNÝCH VIED 30. 4.2019
FAKULTA SOCIÁLNYCH VIED 15. 5. 2019
NŠTITÚT FYZIOTERAPIE, BALNEOLÓGIE A LIEČEBNEJ REHABILITÁCIE 30. 4. 2019

INFORMÁCIE PRE UCHÁDZAČOV: ucm.sk/sk/uchadzaci

PODÁVANIE PRIHLÁŠOK na Mgr.štúdium a na PhD.štúdium: ucm.sk/uchadzaci/

WEB STRÁNKA: ucm.skFACEBOOK

UCM V SKRATKE

  • 156 študijných programov
  • Vyše 5 450 študentov
  • Možnosť štúdia atraktívnych študijných programov v anglickom jazyku

Prečo si vybrať našu univerzitu?

Mladá univerzita – a predsa reprezentuje tie najstaršie zvyky a tradície z čias chýrnej Veľkej Moravy a vo svojom názve nesie mená patrónov vzdelania a významných vierozvestcov. Zdroj ponaučenia hľadá v dávnej minulosti našich predkov.

Za 21 rokov svojej činnosti sa Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave stala modernou akademickou inštitúciou, ktorá je jedinečná, má stabilný záujem uchádzačov o štúdium a rozvíja vedu a výskum v humanitných, spoločenských a prírodných vedách. Má výborné kontakty a vzťahy so zahraničnými univerzitami, dobré väzby s inštitúciami verejnej správy a podnikateľským zázemím regiónu i celého Slovenska.

Mladá univerzita – a predsa sa jej užpodarilo vybudovať si stabilné miesto v slovenskom vysokoškolskom priestore a získať akceptáciu zahraničných univerzít.

Fakulty a inštitúcie UCM

FILOZOFICKÁ FAKULTA
FAKULTA MASMEDIÁLNEJ KOMUNIKÁCIE
FAKULTA PRÍRODNÝCH VIED
FAKULTA SOCIÁLNYCH VIED
INŠTITÚT FYZIOTERAPIE, BALNEOLÓGIE A LIEČEBNEJ REHABILITÁCIE V PIEŠŤANOCH

Ak si vyberie uchádzač FILOZOFICKÚ FAKULTU, môžu sa mu otvoriť dvere do sveta, ak vyštuduje anglický, nemecký alebo ruský jazyk. Môže preniesť minulosť do prítomnosti – ak vyštuduje etnológiu, blízkovýchodné štúdiá alebo históriu v kyberpriestore. Môže spoznať sám seba i iných - prostredníctvom študijných programov psychológia a filozofia.

Ak chcete pracovať v mediálnej oblasti alebo public relations(PR) - vyberte si FAKULTU MASMEDIÁLNEJKOMUNIKÁCIE - je to mladá, moderná a dynamická fakulta, alma mater mnohých úspešných žurnalistov, mediálnych odborníkov, marketérov, moderátorov, hovorcov, pracovníkov reklamných, marketingových a PR agentúr, ako aj renomovaných pedagógov a odborníkov z praxe.

Ak študent rád skúma, trávi hodiny v laboratóriu a kamaráti sa s chémiou, biológiou a zaujíma ho životné prostredie, oblasť prírody, vedy, práca s rastlinami, vidí sa pri práci s mikroskopom a skúmavkami, určite patrí na FAKULTU PRÍRODNÝCH VIED. Veď biotechnológie, biomedicínska chémia, aplikovaná informatika a ochrana životného prostredia sú dnes na pulze dňa. Výskumné ústavy, laboratóriá, podniky, vysoké školy potrebujú absolventov prírodných vied.

Ak sa prikláňate sa k názoru, že za hranicami Slovenska svet nekončí, alebo Vám nie je ľahostajný osud iných ľudí - FAKULTA SOCIÁLNYCH VIED je tá pravá pre Vás. Ako absolventi sa uplatníte v politike, štátnej správe a samospráve, zariadeniach sociálnych služieb, ako politici na všetkých úrovniach, profesionálni manažéri v oblasti verejnej politiky, odborní a vedúci pracovníci na samosprávnom kraji, v detských domovoch, domovoch dôchodcov aj ako marketéri vo verejnej správe.

Ak radi pracujete s ľuďmi, máte trpezlivosť, zručnosť, záujem o anatómiu a láka Vás štúdium a práca v oblasti ľudského zdravia, vyberte si INŠTITÚT FYZIOTERAPIE, BALNEOLÓGIE A LIEČEBNEJ REHABILITÁCIE v Piešťanoch. Okrem štúdia budete môcť praxovať v zazmluvnených zariadeniach –nemocniciach, rehabilitačných centrách a poliklinikách. Študijné programy fyzioterapia a rádiologická technika sú prípravou na kariéru v nemocniciach, poliklinikách, diagnostických centrách, špecializovaných ústavoch, fitness štúdiách, kúpeľoch a wellnes.

Čo máme nové?

V štúdiu - aktuálne máme v ponuke nové študijné programyn

  • na Filozofickej fakulte (FF) - história v kyberpriestore, etnológia a blízkovýchodné štúdiá (v priebehu roku zrejme pribudne na FF možnosť študovať učiteľstvo francúzskeho jazyka)
  • na Fakulte prírodných vied - študijný program aplikovaná informatika a environmentálne inžinierstvo.
  • na Fakulte sociálnych vied - komunikácia a marketing vo verejnej politike a verejnej správe, ekonómia verejnej politiky

Ubytovacie možnosti

V študentskom domove priamo v sídle školy a v ďalších zazmluvnených ubytovacích zariadeniach.

Ďalšie možnosti sebarealizácie vo voľnom čase:

Študenti univerzity majú široké spektrum rôznych možností a príležitostí pre rozvoj svojho športového a umeleckého talentu, príp. ďalších schopnostíi vo voľnom čase.
Vysokoškoláci môžu pôsobiť napr. vo fakultnom rádiu AETTER, fakultnej televízii FMK TV, v univerzitnom divadle THE.ART.RE, v univerzitnom speváckom zbore UNITTY, v univerzitnom ženskom volejbalovom tíme HIT UCM Trnava, časopise ATTELIÉR, vo fakultnom časopise Parazol, vo folklórnom súbore TRNAFČAN, v projekte GAUDEO.sk a mnohých ďalších.

Hlavné správy zo Sme.sk

Galavečer k novembru ‘89 bol dvakrát drahší ako v kauze Evka

Podujatie v SND vyšlo štát na pol milióna eur.

Galavečer k výročiu Nežnej revolúcie.
Cynická obluda

Toto nejako nevychádza

Nechceme si ani predstavovať, aké by to bolo, keby v 1989 neprišla demokracia. Žiaľ, niekedy si to predstavovať netreba.

Slovenskí futbaloví reprezentanti sa tešia po strelení úvodného gólu počas kvalifikačného zápasu E-skupiny EURO 2020 Chorvátsko - Slovensko.
Zľava Miroslav Beblavý, Michal Truban, Andrej Kiska a Alojz Hlina počas brífingu k dohode medzi stranou Za ľudí, PS/SPOLU a KDH o neútočení.

Neprehliadnite tiež

Kalendár otvorených dní na slovenských univerzitách a vysokých školách

Aj tento rok si všetky univerzity na Slovensku pripravili pre budúcich uchádzačov o štúdium dni otvorených dverí.

Na Prešovskej univerzite v Prešove sa uchádzači o štúdium môžu dozvedieť aj mnohé kuriózne veci. Napríklad na gréckokatolíckej teologickej fakulte sa môžu v ikonopiseckej dielni zoznámiť s liturgickým vínom a chlebom a ochutnať ich

Na čo všetko slúži študijné oddelenie na vysokej škole

Študenti už v tomto akademickom roku nemusia zbierať podpisy vyučujúcich k známkam, ktoré dostali na skúškach.

Zrušenie indexov sa naplno prejaví až časom, hovorí vedúci študijného oddelenia Filozofickej fakulty UK Daniel Madarás.

Klasické indexy ruší čoraz viac univerzít

Papierové indexy sú na mnohých univerzitách už len nostalgickou spomienkou.

Vysoké školy postupne rušia klasické indexy.

Nezabudnite, že nepodpísaná prihláška na vysokú školu je neplatná

Prihlášky sa začínajú podávať viac elektronicky, je to lacnejšie aj jednoduchšie

Ilustračná fotografia