Pri štúdiu v zahraničí treba mať aj plán B

Čo treba mať na pamäti pri výbere školy

Oplatí sa vybrať si školu, ktorá umožní začať štúdium cez internet.Oplatí sa vybrať si školu, ktorá umožní začať štúdium cez internet. (Zdroj: ADOBE STOCK)

Študenti, ktorí majú odvahu a nedali si vziať svoj sen o štúdiu na vysokej škole v zahraničí, musia počítať s tým, že situácia sa stále mení. Oplatí sa preto neustále sledovať webové stránky vybranej školy.

Čo všetko treba mať na zreteli pri plánovaní vysokoškolského štúdia mimo Slovenska, vysvetľuje šéf SAIA Michal Fedák.

• Európske krajiny posúvali termíny maturít a štátnych skúšok, menia sa aj formálne požiadavky na podanie žiadosti o štúdium. Mnohé školy sa rozhodli pre podmienečné prijímanie, najmä ak nie je možné doložiť donedávna požadované dokumenty.
  • Keďže Európa počíta aj s prípadnou druhou vlnou šírenia koronavírusu, vytvára sa tlak na riešenie otázok spojených so štúdiom realizovaným prostredníctvom internetu. Jednotlivé vysoké školy nastavujú svoje prístupy – niektoré školy plánujú dať záujemcom na výber, akou formou budú študovať.
  • V krajinách, kde sa za štúdium platí, sa diskutuje o cene za štúdium a jej výške pri online forme - aby sa zachovala atraktivita a záujem o konkrétnu školu.
Súvisiaci článok Štúdium na dánskej univerzite dokončí doma. Pre koronu Čítajte

Hlavné správy zo Sme.sk

Sklamaní voliči Matovičovej vlády sa nevzdali a vybrali si (najmä) Ivana Korčoka.

Fico je silný len vtedy, keď ostatní mlčia.

Premiéra Roberta Fica (Smer) vítajú v Galante na výjazdovom rokovaní vlády v čase volebnej kampane k voľbe prezidenta

Pellegrini cez šéfa Aliancie láka Maďarov. Ten podrazil vlastnú stranu.

a 1 ďalší
Štefan Harabin.

Za vyjadrením je Jureňa, Harabin ho okamžite zbavil funkcie.

Na snímke Adam Obert (Slovensko) počas prípravného medzištátneho futbalového stretnutia Slovensko - Rakúsko.

V oboch zápasoch dostal najvyššie známky.