Vysokoškolák si môže požičať ako ktokoľvek iný. Banka rozdiely nerobí

Študentské pôžičky miznú z trhu

Kto si potrebuje na vysokoškolské štúdium požičať, mal by mať po ruke rodiča či partnera ako spoludlžníka.Kto si potrebuje na vysokoškolské štúdium požičať, mal by mať po ruke rodiča či partnera ako spoludlžníka. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO - ADOBE STOCK)

Hoci slovenské vysoké školy od študentov väčšinou nepýtajú školné v desiatkach tisíc eur za semester, ako je bežné v zahraničí, úplne zadarmo štúdium tiež nie je.

Komu vysokú školu nepomôžu prefinancovať rodičia či iní príbuzní, môže si k peniazom z brigád skúsiť vypýtať financie z niektorej z bánk. Špeciálne študentské pôžičky však už v portfóliu produktov drží máloktorý finančný dom.

Úvery pre študentov denného štúdia od prvého ročníka vysokej školy aj pre interných doktorandov poskytuje z oslovených bánk len Slovenská sporiteľňa.

"Zvýhodnený úver od tisíc do 8500 eur poskytujeme študentom bez ohľadu na to, v akej krajine študujú," uviedla hovorkyňa banky Marta Cesnaková. Vďaka pôžičke môžu financovať štúdium, študijné pobyty a kurzy doma či v zahraničí.

Hlavné správy zo Sme.sk

Sklamaní voliči Matovičovej vlády sa nevzdali a vybrali si (najmä) Ivana Korčoka.

Fico je silný len vtedy, keď ostatní mlčia.

Premiéra Roberta Fica (Smer) vítajú v Galante na výjazdovom rokovaní vlády v čase volebnej kampane k voľbe prezidenta

Pellegrini cez šéfa Aliancie láka Maďarov. Ten podrazil vlastnú stranu.

a 1 ďalší
Reálna tvar muža a jeho deformovaná tvár, tak ako ju videl pacient so vzácnou poruchou zrakového systému.

Viktor Sharrah si myslel, že sa zbláznil.

Štefan Harabin.

Za vyjadrením je Jureňa, Harabin ho okamžite zbavil funkcie.