Pre zrušenú externú maturitu sa menia kritériá prijímania na vysoké školy

Fakulty už robia úpravy

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO - ADOBE STOCK)

Tohtoročné rozhodnutie ministra školstva o zrušení externej časti maturitnej skúšky ovplyvní prijímacie konanie len na niekoľkých fakultách. Externá maturita, jednotné štátom zadané testy, ktoré píšu všetci maturanti v rovnakom čase, súvisí s materinským jazykom, cudzími jazykmi a matematikou.

Tohtoroční maturanti budú mať v dôsledku zlej pandemickej situácie opäť ľahší prístup k maturitnému vysvedčeniu. Minister školstva Branislav Gröhling rozhodol, že externá časť maturitnej skúšky v školskom roku 2020/2021 sa ruší.

A kým študenti pravdepodobne jasajú, že majú o povinnosť menej, niektoré fakulty, ktoré známku z externej časti maturitnej skúšky zohľadňujú pri prijímaní uchádzačov, už analyzujú dosahy tohto rozhodnutia a ak bude treba, budú kritériá prijímania meniť.