SME
Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

CERGE-EI Univerzita Karlova

Komunita CERGE-EI je veľmi pestrá. Študenti pochádzajú z viac než 30 krajín, ich predošlé akademické skúsenosti sa spájajú s rôznymi oblasťami štúdia - od matematiky a fyziky cez informatiku a biznis.

(Zdroj: Archív CERGE-EI Univerzita Karlova)

CERGE-EI (spoločné pracovisko Centra pre ekonomický výskum a doktorandské štúdium Karlovej Univerzity a Národohospodárskeho ústavu Akadémie vied Českej republiky) vzniklo v roku 1991 v Prahe a od tej doby prepojuje vzdelávanie a špičkový výskum vo všetkých oblastiach teoretickej a empirickej ekonómie, vrátane oblastí spojenými s ekonomickým rozvojom a verejnými politikami.

PRIJÍMACIE KONANIE

Uchádzači o magisterský program
EKONOMICKÝ VÝSKUM a doktorandský
program EKONÓMIA A EKONOMETRIA
sú prijatí výhradne na základe zaslaných
dokumentov a po zhodnotení prijímacou
komisiou o vhodnosti prijatia uchádzača.

Skryť Vypnúť reklamu

Prijatí uchádzači však musia absolvovať tzv.
prípravný semester a zložiť po ňom skúšky,
na základe ktorých môžu ďalej pokračovať
v štúdiu. Najlepší uchádzači sú prijatí na štúdium prijímacou komisiou priamo.

Ostatní uchádzači absolvujú osemtýždňový prípravný semester (v období apríl-jún), po ktorom skladajú skúšky z predmetov prípravného semestru - z matematiky, mikroekonómie a makroekonómie. Súčasťou skúšok je i esej v angličtine. Prijímacia komisia následne zhodnotí výsledky a rozhodne o prijatí ďalších uchádzačov. Viac informácií k prijímaciemu konaniu k daným študijným programom:
MA in Economic Research
PhD in Economics

APLIKOVANÁ EKONÓMIA: 45 minútový online test z matematiky a krátky pohovor s prijímacou komisiou cez Skype alebo osobne, ktorý nezaberie viac než 20 minút.

Skryť Vypnúť reklamu

Rozhodnutie je doručené najneskôr do troch týždňov od podania žiadosti (tj. v decembri a v apríli). Po potvrdení o prijatí je potrebné zložiť zálohu vo výške 1 000 USD do jedného mesiaca od oznámenia rozhodnutia o prijatí (suma sa neskôr odpočíta z prvej platby školného). Viac informácií k prijímaciemu konaniu.

TERMÍN PODANIA PRIHLÁŠKY
do 31. Marca 2021

POPLATOK ZA PRIJÍMACIE KONANIE
Prihláška na všetky tri študijné programy je bezplatná.

SPÔSOB PODANIA PRIHLÁŠKY
Uchádzači vyplnia elektronický formulár po zaregistrovaní sa do systému. Elektronické prihlášky nájdete na webových stránkach www.cerge-ei.cz

Komunita CERGE-EI je veľmi pestrá. Študenti pochádzajú z viac než 30 krajín, ich predošlé akademické skúsenosti sa spájajú s rôznymi oblasťami štúdia - od matematiky a fyziky cez informatiku a biznis. V rámci výskumu spolupracujú študenti s vyučujúcimi na publikačnej činnosti a výskumných projektoch. CERGE-EI taktiež kladie dôraz na kariérny rozvoj a pravidelný networking pre svojich študentov.

Skryť Vypnúť reklamu

Mnohí akademickí pracovníci a vyučujúci študovali na jedných z najprestížnejších univerzít sveta, akými sú napríklad Princeton University, the University of Chicago, the London School of Economics, alebo the Johns Hopkins University. Ich výskumné projekty sa pravidelne objavujú v predných ekonomických vedeckých časopisoch.

Budova CERGE-EI sa nachádza pár krokov od Václavského námestia v centre Prahy, v nádherných historických priestoroch Schebekovho paláca.

PONUKA ŠTUDIJNÝCH PROGRAMOV NA AKADEMICKÝ ROK 2021/2022

CERGE-EI ponúka pre uchádzačov štúdium nasledovných programov s ekonomickým zameraním:

  • dvojročný magisterský program Ekonomický výskum
  • doktorandský program Ekonómia a ekonometria;
  • intenzívny ročný magisterský program Aplikovaná ekonómia zameraný na data science a kariérny rozvoj.

Výučba všetkých troch študijných programov prebieha v anglickom jazyku. Pre ďalšie rozvíjanie jazykových kompetencií študenti absolvujú, pod vedením lektorov z Academics Skills Center, kurzy akademického písania a prezentačných schopností v angličtine.

Skryť Vypnúť reklamu

EKONOMICKÝ VÝSKUM (angl. Master in Economic Research)
Ekonomický výskum je intenzívny dvojročný magisterský program s pokročilým kurikulom (študenti majú spoločné predmety s doktorandskými študentami),
plne akreditovaný Univerzitou Karlovou v Prahe.

Absolventi majú možnosť pokračovať štúdiom PhD alebo sa uplatniť na výskumných pozíciách v inštitútoch verejnej správy (ministerstvá, centrálne banky), v medzinárodných organizáciách a v súkromnom sektore (banky, poisťovne, poradenstvo).

Veľkou výhodou programu je malý počet študentov, ktorý zaručuje individuálny prístup. Štúdium nie je spoplatnené a prebieha v anglickom jazyku. Študenti, ktorí sú zároveň zapísaný do doktorandského programu CERGE-EI, majú nárok na mesačnú finančnú podporu.

APLIKOVANÁ EKONÓMIA (angl. Applied Economics)Aplikovaná ekonómia je intenzívny ročný magisterský program, ktorého úspešní absolventi získajú americký titul Master of Arts in Applied Economics. Program je zameraný na praktické schopnosti v oblasti data science a ich využitie v biznise. Okrem technických znalostí sú študenti od začatia štúdia vedení svojím koučom ku kariérnemu a osobnostnému rozvoju.

Skryť Vypnúť reklamu

Predošlé štúdium ekonómie je výhodou, nie však podmienkou - program tak umožňuje získať ekonomické vzdelanie i tým, ktorí sa doposiaľ kariérne venovali úplne inej oblasti. Štúdium je spoplatnené a prebieha v anglickom jazyku. Uchádzači majú však možnosť získať zľavu na školné prostredníctvom rôznych druhov štipendií. Viac informácií k štipendiám.

EKONÓMIA A EKONOMETRIA (angl. PhD in Economics)
Doktorandský program Ekonómia a ekonometria, v spolupráci s Univerzitou Karlovou, bol vytvorený podľa vzoru predných západných doktorandských programov. Je určený študentom, ktorí sa chcú uplatniť v medzinárodnej akademickej sfére, v medzinárodných organizáciách, na výskumných pozíciách v štátnej správe, či v súkromnom sektore.

Veľkou výhodou programu je malý počet študentov, ktorý zaručuje individuálny prístup. Študenti vyšších ročníkov pôsobia ako výskumní asistenti a podieľajú sa na výučbe. Od 3. ročníku majú študenti možnosť vycestovať na výskumný pobyt na prestížnych univerzitách po celom svete. Štúdium nie je spoplatnené (študenti majú nárok na mesačnú finančnú podporu) a prebieha v anglickom jazyku.

Skryť Vypnúť reklamu

UCHÁDZAČI K PRIHLÁŠKE PRIKLADAJÚ:

  • životopis
  • motivačný list
  • kópiu diplomu a ostatné podporné dokumenty (výpis predmetov a známok)
  • doklad o dosiahnutí požadovanej úrovne anglického jazyka (medzinárodný certifikát IELTS, TOEFL – IC 2403, Cambridge,..)
  • kontakt na 2 osoby, ktoré môžu poskytnúť odporúčanie na uchádzača (v prípade jednoročného programu Aplikovaná ekonómia sa jedná o zaslanie dvoch písomne vyhotovených odporúčacích listov)

Základnou podmienkou prijatia na všetky študijné programy je ukončené bakalárske (poprípade magisterské) vzdelanie, výborná znalosť anglického jazyka
a znalosť matematiky (v programoch Ekonómia a ekonometria a Ekonomický výskum je vyžadovaná veľmi pokročilá znalosť). Predošlé štúdium ekonómie
je výhodou, nie podmienkou. V prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte ozvať na mae@cerge-ei.cz, phd@cerge-ei.cz alebo maer@cerge-ei.cz pracovníkom
študijného oddelenia, ktorí radi odpovedia na prípadne nejasností.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Demografický problém nikto nerieši.


9. jún
Stretnutie Bidena (v kresle vľavo) s Putinom trvalo tri a pol hodiny.

Lídri nevystúpili na spoločnej tlačovej konferencii.


2 h
Peter Schutz

Východisko na spôsob "vláda národnej spásy" je čistá fantazmagória.


6 h
Marek Hamšík (vľavo) počas tréningu slovenskej reprezentácie na EURO 2020.

Kapitán regeneruje výnimočne.


Pavol Spál 8 h

Neprehliadnite tiež

Absolventom chýba prax, nie všetko sa dá naučiť virtuálne.

Pandémia pripravila študentov o prax


31. máj
IT firmám chýbajú kvalifikovaní zamestnanci.

Firmy si zakladajú vlastné akadémie


27. máj
Laboratórne cvičenie s prípravou anorganických pigmentov.

Pomáhajú žiakom počas pandémie


16. mar
Doučovanie prebieha v malých skupinkách.

Vysokoškoláci sa zapájajú do doučovania


16. mar