SME
Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

Pedagógovia nás nechcú utopiť, ale naučiť plávať

Ako sa študuje sociálna práca.

Miriam so spolužiakmi počas magisterského štúdia začali pracovať v Centre dobrovoľníctva v Banskej Bystrici. Miriam so spolužiakmi počas magisterského štúdia začali pracovať v Centre dobrovoľníctva v Banskej Bystrici. (Zdroj: FOTO –ARCHÍV MIRIAM DUĽOVÁ)

Výber vysokej školy v mojom prípade nebol náročný. Už počas štúdia na Súkromnej pedagogickej a sociálnej akadémii v Brezne som mala jasno, že sa chcem v budúcnosti venovať sociálnej práci.

Najprv ma mierne odrádzalo, že sa tomuto odboru nedostáva adekvátne uznanie v spoločnosti. Moje rozhodnutie ovplyvnil aj pobyt v Nemecku, kde som sa stretávala s migrantmi, ktorí mali rovnaké postavenie ako miestni a nikto sa na nich krivo nepozeral. Boli medzi nimi aj cudzinci, ktorí viedli úspešný mestský podnik. Dokonca som mohla spoznať aj sociálnu prácu, ktorá má oveľa širší záber ako u nás.

SkryťVypnúť reklamu

Z týchto zážitkov zo zahraničia som si doniesla veľa inšpirácie. A tak som začala na Pedagogickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici študovať sociálnu prácu.

Učíme sa vystupovať aj asertívne reagovať

Prvé roky v bakalárskom stupni štúdia sú zamerané hlavne na teóriu. Stáva sa z vás odborník, a to znamená, že musíte byť teoreticky podkutý a mať pevné základy v terminológii, zákonoch či metódach.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu