Odmietnutie z vysokej školy môže byť aj príležitosť. Ako využiť rok voľna?

Čo je to gap year

Keď vás nevezmú do vysnívanej školy, môžete rok pracovať. Lepšie je však získavať skúsenosti v odbore, ktorý chcete študovaťKeď vás nevezmú do vysnívanej školy, môžete rok pracovať. Lepšie je však získavať skúsenosti v odbore, ktorý chcete študovať (Zdroj: ADOBE STOCK)

Ak vás neprijali na univerzitu, neoplatí sa doma nečinne čakať rok do ďalších prijímacích skúšok. Rok pauzy alebo tzv. "gap year" vám naopak môže pomôcť rozhodnúť sa, čo v živote chcete.

Oznámenie o neprijatí na vysnívanú vysokú školu môže vyvolať pocity sklamania či zlyhania. Aj na túto situáciu by sme sa však mali pozrieť s odstupom a skúsiť ju vnímať skôr ako príležitosť. Môže nám pomôcť zistiť, aké sú naše skutočné sny a túžby.