SME
Štvrtok, 9. február, 2023 | Meniny má Zdenko

Skúškové obdobie si predĺžila iba po zimnej olympiáde

Ako sa študuje na Slovensku.

Sánkarka Katarína Šimoňáková sa počas pätnásťročnej kariéry zúčastnila na dvoch zimných olympijských hrách. Na otváracom ceremoniáli v Pekingu niesla slovenskú vlajku spolu s hokejistom Marekom Hrivíkom. Sánkarka Katarína Šimoňáková sa počas pätnásťročnej kariéry zúčastnila na dvoch zimných olympijských hrách. Na otváracom ceremoniáli v Pekingu niesla slovenskú vlajku spolu s hokejistom Marekom Hrivíkom. (Zdroj: FOTO – ARCHÍV K. Š.)

Katarína Šimoňáková (24)je slovenskou reprezentantkou v sánkovaní a tiež členkou Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica. Zároveň by mala v tomto akademickom roku ukončiť magisterské štúdium študijného programu Šport pre zdravie na Fakulte športu Prešovskej univerzity v Prešove. Športová sezóna jej dala zabrať, pretože v zime sa zúčastnila na svojej druhej zimnej olympiáde. V Pekingu obsadila medzi sánkarskou elitou 25. priečku. Po olympiáde športovú kariéru ukončila.

Katarína Šimoňáková sa od svojich deviatich rokov venovala sánkovaniu. Hovorí, že v jej začiatkoch nepatrilo na Slovensku k veľmi známemu športu. Ona sa k nemu dostala cez nábor na základnej škole v Tatranskej Lomnici, kde sa v minulosti nachádzala aj sánkarská dráha.

SkryťVypnúť reklamu

V období, keď nastupovala na strednú školu, otvorilo popradské Gymnázium Kukučínová prvú športovú triedu, takže jej voľba bola jasná.

Šport zásadne ovplyvňoval aj výber vysokej školy, v sánkarskej kariére totiž chcela pokračovať.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu