Skúškové obdobie si predĺžila iba po zimnej olympiáde

Ako sa študuje na Slovensku.

Sánkarka Katarína Šimoňáková sa počas pätnásťročnej kariéry zúčastnila na dvoch zimných olympijských hrách. Na otváracom ceremoniáli v Pekingu niesla slovenskú vlajku spolu s hokejistom Marekom Hrivíkom. Sánkarka Katarína Šimoňáková sa počas pätnásťročnej kariéry zúčastnila na dvoch zimných olympijských hrách. Na otváracom ceremoniáli v Pekingu niesla slovenskú vlajku spolu s hokejistom Marekom Hrivíkom. (Zdroj: FOTO – ARCHÍV K. Š.)

Katarína Šimoňáková (24)je slovenskou reprezentantkou v sánkovaní a tiež členkou Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica. Zároveň by mala v tomto akademickom roku ukončiť magisterské štúdium študijného programu Šport pre zdravie na Fakulte športu Prešovskej univerzity v Prešove. Športová sezóna jej dala zabrať, pretože v zime sa zúčastnila na svojej druhej zimnej olympiáde. V Pekingu obsadila medzi sánkarskou elitou 25. priečku. Po olympiáde športovú kariéru ukončila.

Katarína Šimoňáková sa od svojich deviatich rokov venovala sánkovaniu. Hovorí, že v jej začiatkoch nepatrilo na Slovensku k veľmi známemu športu. Ona sa k nemu dostala cez nábor na základnej škole v Tatranskej Lomnici, kde sa v minulosti nachádzala aj sánkarská dráha.

V období, keď nastupovala na strednú školu, otvorilo popradské Gymnázium Kukučínová prvú športovú triedu, takže jej voľba bola jasná.

Šport zásadne ovplyvňoval aj výber vysokej školy, v sánkarskej kariére totiž chcela pokračovať.