SME
Pondelok, 27. marec, 2023 | Meniny má Alena

Slovenskú študentku zaskočili v Južnej Kórei extrémne prísne pravidlá

Študijný pobyt jej dodal odvahu.

Simona Hollá vo voľnom čase veľa cestovala, tu je na ostrove Jeju.Simona Hollá vo voľnom čase veľa cestovala, tu je na ostrove Jeju. (Zdroj: ZDROJ - ARCHÍV S.M.)

Simona Hollá (22) je študentkou Ekonomickej univerzity v Bratislave. Bakalárske štúdium absolvovala na národohospodárskej fakulte v odbore financie, bankovníctvo a investovanie. Aktuálne je študentkou inžinierskeho štúdia, pokračuje v odbore financie a dane na tej istej fakulte.

V zimnom semestri tretieho ročníka absolvovala semestrálny študijný pobyt na SolBridge International School of Business v juhokórejskom meste Daejeon.

Študenti Ekonomickej univerzity v Bratislave môžu počas vysokoškolského štúdia absolvovať časť štúdia v zahraničí nielen prostredníctvom programu Erasmus+, ale aj cez bilaterálne dohody, ktoré majú fakulty uzatvorené asi s 300 partnerskými univerzitami v zahraničí.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Na Erasme sa dá aj zaľúbiť. A ešte aj do krajanky Čítajte 

Simona Hollá túto možnosť využila a podala si prihlášku. Kritériá ako motivačný list, jazykovú úroveň angličtiny, známky a pohovor v angličtine splnila a pred rokom strávila zimný semester na SolBridge International School of Business v juhokórejskom meste Daejeon (Tedžon). Založil ju v roku 2007 absolvent Harvardu. Dnes je to multikultúrna medzinárodná business škola, ktorá sa môže hrdiť tým, že sa nachádza medzi najlepšími piatimi percentami obchodných škôl na svete.

Mesto Tedžon sa nachádza v strede krajiny a má prezývku „ázijské Silicon Valley“, na jeho území sídli nielen niekoľko národných vládnych úradov, ale má aj veľa univerzít a výskumné ústavy.

Štúdium v angličtine

Simona hovorí, že Južnú Kóreu si vybrala preto, že vo vzdelávaní patrí do svetovej špičky.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu