O študentskú pôžičku môže požiadať už prvák

V tomto akademickom roku si môže študent z Fondu na podporu vzdelávania požičať až 3000 eur ročne, táto výška by mala byť zachovaná aj v ďalších akademických rokoch

(Zdroj: FOTOLIA)

Budúci vysokoškoláci budú môcť aj v novom akademickom roku požiadať o pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania.

Základnou podmienkou je, aby žiadateľ bol v čase podania žiadosti už zapísaný do ročníka v príslušnom akademickom roku v dennej alebo v externej forme na vysokej škole v Slovenskej republike, alebo na zahraničnej vysokej škole. Nestačí teda byť len prijatý na vysokú školu.

Týka sa to aj študentov externého štúdia a tých, čo budú prijatí na súkromné vysoké školy.

Na rozdiel od minulosti sa od akademického roku 2013/2014 pôžička vypláca jednorazovo, zvýšila sa aj suma, ktorú si študent môže požičať, a to až na 3000 eur ročne.

Vzhľadom na to, že úročenie pôžičiek sa odvíja od priemernej ročnej úrokovej sadzby výnosov slovenského štátneho dlhopisu so splatnosťou desať rokov za predchádzajúci kalendárny rok, mení sa pre nové žiadosti o pôžičku každý akademický rok.

Prečítajte si tiež:V prideľovaní sociálnych štipendií nastali výrazné zmenyČítajte

Hlavné správy zo Sme.sk

Sklamaní voliči Matovičovej vlády sa nevzdali a vybrali si (najmä) Ivana Korčoka.

Fico je silný len vtedy, keď ostatní mlčia.

Premiéra Roberta Fica (Smer) vítajú v Galante na výjazdovom rokovaní vlády v čase volebnej kampane k voľbe prezidenta

Pellegrini cez šéfa Aliancie láka Maďarov. Ten podrazil vlastnú stranu.

a 1 ďalší
Reálna tvar muža a jeho deformovaná tvár, tak ako ju videl pacient so vzácnou poruchou zrakového systému.

Viktor Sharrah si myslel, že sa zbláznil.

Štefan Harabin.

Za vyjadrením je Jureňa, Harabin ho okamžite zbavil funkcie.