Pri štúdiu v zahraničí treba mať aj plán B

Čo treba mať na pamäti pri výbere školy

Oplatí sa vybrať si školu, ktorá umožní začať štúdium cez internet.Oplatí sa vybrať si školu, ktorá umožní začať štúdium cez internet. (Zdroj: ADOBE STOCK)

Študenti, ktorí majú odvahu a nedali si vziať svoj sen o štúdiu na vysokej škole v zahraničí, musia počítať s tým, že situácia sa stále mení. Oplatí sa preto neustále sledovať webové stránky vybranej školy.

Čo všetko treba mať na zreteli pri plánovaní vysokoškolského štúdia mimo Slovenska, vysvetľuje šéf SAIA Michal Fedák.

• Európske krajiny posúvali termíny maturít a štátnych skúšok, menia sa aj formálne požiadavky na podanie žiadosti o štúdium. Mnohé školy sa rozhodli pre podmienečné prijímanie, najmä ak nie je možné doložiť donedávna požadované dokumenty.
  • Keďže Európa počíta aj s prípadnou druhou vlnou šírenia koronavírusu, vytvára sa tlak na riešenie otázok spojených so štúdiom realizovaným prostredníctvom internetu. Jednotlivé vysoké školy nastavujú svoje prístupy – niektoré školy plánujú dať záujemcom na výber, akou formou budú študovať.
  • V krajinách, kde sa za štúdium platí, sa diskutuje o cene za štúdium a jej výške pri online forme - aby sa zachovala atraktivita a záujem o konkrétnu školu.
Súvisiaci článok Štúdium na dánskej univerzite dokončí doma. Pre koronu Čítajte

Hlavné správy zo Sme.sk

Sklamaní voliči Matovičovej vlády sa nevzdali a vybrali si (najmä) Ivana Korčoka.

Fico je silný len vtedy, keď ostatní mlčia.

Premiéra Roberta Fica (Smer) vítajú v Galante na výjazdovom rokovaní vlády v čase volebnej kampane k voľbe prezidenta

Pellegrini cez šéfa Aliancie láka Maďarov. Ten podrazil vlastnú stranu.

a 1 ďalší
Reálna tvar muža a jeho deformovaná tvár, tak ako ju videl pacient so vzácnou poruchou zrakového systému.

Viktor Sharrah si myslel, že sa zbláznil.

Štefan Harabin.

Za vyjadrením je Jureňa, Harabin ho okamžite zbavil funkcie.