Vysoká škola manažmentu - CITY UNIVERSITY OF SEATTLE PROGRAMS

Vysoká škola manažmentu (VŠM) je prvou súkromnou vysokou školou na Slovensku. Ponúka bakalárske, magisterské a doktorandské štúdium v akreditovanom študijnom programe podnikový manažment a tiež rigorózne konanie (PhDr.).

Študovať možno dennou, externou-víkendovou a on-line formou. V spolupráci so City University of Seattle štúdium BSBA a MBA ponúka VŠM aj štúdium v anglickom jazyku. Popri štúdiu v zahraničí v rámci programu študentskej mobility Erasmus, študenti majú možnosť absolvovať č asť štúdia tiež v centrále City University v Seattle v USA.

Základné informácie pre uchádzačov

TERMÍN PODANIA PRIHLÁŠKY:

priebežne, uzávierka podania prihlášok 31.8.2018

POPLATKY:

zápisné 50 €, TOEFL test 50 €, školné v závislosti od študijnéhoprogramu (kompletný cenník na www.vsm.sk).

SPÔSOB PODANIA PRIHLÁŠKY:

osobne alebo poštou (možnosť stiahnutia elektronickejprihlášky z web sídla školy www.vsm.sk)

FORMY ŠTÚDIA:

denná a externá a on-line

ORGANIZÁCIA AKADEMICKÉHO ROKA:

3 trimestre

KONTAKT:

BRATISLAVA – Panónska cesta 17, 851 04 Bratislava

Tel.:02/6381 0601

Fax: 02/6381 0611

e-mail: avalasikova@vsm.sk

www.vsm.sk

Bakalársky študijný program

VŠM ponúka bakalárske štúdium v podnikovom manažmente. Škola umožň uje svojim študentom získať popri slovenskom bakalárskom diplome aj americký bakalársky diplom “Bachelor of Science in Business Administration” v trvaní 4 roky od City University of Seattle, a to na základe dohody o prenose kreditov získaných v programe VŠM k bakalárskemu štúdiu City University of Seattle. Podmienkou prijatia na bakalárske štúdium je ukončené stredoškolské vzdelanie doložené maturitným vysvedčením, pre štúdium v angličtine tiež absolvovanie TOEFL testu na úrovni minimálne 540 bodov alebo jeho ekvivalent a úhrada školného a poplatkov súvisiacich so zabezpečením štúdia.

Magisterský študijný program

VŠM realizuje magisterské štúdium v podnikovom manažmente s orientáciou na prax. Študenti si osvoja vedomosti z oblasti národohospodárskych a najmä z podnikovo-hospodárskych disciplín, podnikovej ekonomiky, medzinárodného podnikania, strategického a medzinárodného manažmentu, stratégie a manažmentu marketingu, finančného manažmentu, manažérskeho účtovníctva, komplexného riadenia kvality, výroby a logistiky, informatiky, metód skúmania ekonomických javov, ale tiež práva, daňovníctva a pod.

Teoretické vedomosti si študenti budú konfrontovať a rozvíjať v súlade s poznatkami z domácej a medzinárodnej riadiacej praxe, na rôznych projektoch v spolupráci s firemnou praxou. Študijné programy podnikového manažmentu zabezpečujú odborníci zo Slovenska, ako aj zo zahraničia, ktorí sa problematike štúdia manažmentu podnikov úspešne venujú odborne i pedagogicky už celý rad rokov. Podmienkou prijatia na magisterské štúdium je ukončené bakalárske štúdium a úhrada školného a poplatkov súvisiacich so zabezpečením štúdia.

Základné informácie pre uchádzača o štúdium

Programová ponuka VŠM a City University reaguje na svetové trendy v štúdiu manažmentu a je postavená na prepojení akademických vedomostí s praxou. Študenti študujú v malých skupinách v medzinárodnom akademickom prostredí. Flexibilne zostavené akademické programy umožňujú absolventom popri slovenskom a americkom akreditovanom titule tiež možnosť získať súčasne diplomy VŠM aj City University of Seattle.

Pre externých študentov škola ponúka víkendové štúdium alebo z pohodlia domova alebo kancelárie plnohodnotné štúdium realizované on-line formou prostredníctvom portálov Moodle alebo Blackboard. V on-line režime študenti využívajú najmodernejšie nástroje e-learningu, či už sú to multimediálne komponenty (video prednášky, webináre, online testy) alebo nástroje komunikácie ako sú diskusné fórum, synchrónne (v reálnom čase) a asynchrónne (off line) konzultácie.

Študijné programy sú obohatené o simulačnú hru (CAPSIM), kde študenti v simulovanom prostredí aplikujú nadobudnuté vedomosti na konkrétne obchodné situácie. Na zabezpečenie prepojenia akademických vedomostí na prax škola využíva expertov z praxe na hosťovské prednášky a prezentácie, počas ktorých môžu študenti konfrontovať nadobudnuté teoretické poznatky so skúsenosťami z praxe. Medzinárodný akademický zbor pozostáva z kombinácie domácich expertov so zahraničnými odborníkmi, pochádzajúcimi z viac ako 10 krajín sveta.

Hlavné správy zo Sme.sk

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg (vpredu v strede), švédsky premiér Ulf Kristersson (vpredu vpravo) a švédska korunná princezná Viktória (vpredu vľavo) pózujú pri príležitosti pristúpenia Švédska do NATO.

Uplynulo 20 rokov od vstupu Slovenska do NATO.

a 1 ďalší
Medveď hnedý.

Stratené dokumenty hovorili o zastrelení medvedice s hmotnosťou 67,9 kg.

Michal Wiezik
Ekológ a ochranár Erik Baláž.

Pochybuje, že odstrelili medveďa z Liptovského Mikuláša.

Juraj Slafkovský oslavuje gól.

Zaznamenal svoj 41. bod v sezóne.

TASR a 1 ďalší