Financovanie štúdia

Štúdium na vysokej škole
Dôležitý je termín zápisu
Rekonštrukcie internátov
Dôvodom sú najmä drahšie energie
Ilustračné foto
Podmienky stabilizačných pôžičiek
Ilustračná fotografia.
Brigády sú teraz pasé
Kto si potrebuje na vysokoškolské štúdium požičať, mal by mať po ruke rodiča či partnera ako spoludlžníka.
Študentské pôžičky miznú z trhu
Pavol Kučmáš, riaditeľ Fondu na podporu vzdelávania
Požičať sa dá 4000 eur.
Pri pôžičke z Fondu na podporu vzdelávania platí študent úrok tri percentá ročne.
Rozdeliť môžu šesť miliónov eur
Motivačné štipendium možno priznať každému študentovi vysokej školy, teda aj študentom v externej forme štúdia a doktorandom.
Na sociálne štipendium je nárok za zákona.
Študenti odboru ošetrovateľstvo mohli do 15. septembra už druhýkrát žiadať o stabilizačnú pôžičku vo výške 2000 eur.
Ilustračné foto.
Študenti budú môcť získať vyššiu sumu, pôžičiek bude viac.
V zahraničí si pri bankomate dajte pozor. Ak ponúkne prepočet na eurá, je to vždy drahšie.
Spoplatnené môžu byť výbery z cudzích bankomatov, aj to nie v každej banke.
Natália Jabůrková.
Natália Jabůrková študovala súčasne dve fakulty jednej vysokej školy.
Nie všetci môžu popri škole zarábať a niekedy ani brigáda na zaplatenie štúdia nestačí.
Peniaze vlani poskytli všetkým, ktorí podali žiadosť. Teraz to vyzerá podobne.
Bálint Lovász.
V novovznikajúcej akreditačnej agentúre budú zastúpení aj študenti.
Za európskym priemerom Slovensko naďalej zaostáva.
O novinkách v novele zákona o Fonde na podporu vzdelávania hovorí jeho riaditeľ PAVOL KUČMÁŠ
Kto študuje druhú vysokú školu, nemá nárok na odklad splátok. Čo sa oplatí vedieť o financovaní štúdia pôžičkou.
Pôžičky z fondu na podporu vzdelávania v posledných rokoch nedostávajú všetci, ktorí o ne žiadajú, lebo v ňom nie je dostatok peňazí.
Ešte v akademickom roku 2015/2016 si študent vysokej školy mohol požičať 2500 eur, teraz je to o 200 eur menej. Vo fonde je málo peňazí.
Študentské pôžičky mohli vysokoškoláci prvýkrát získať v roku 1997, vtedy ešte od Študentského pôžičkového fondu
Uchádzač o štúdium medicíny v Brne zaplatí šesťkrát menej ako v Bratislave. Študentov na slovenských školách trápi aj byrokracia. a 1 ďalší