Bratislavská medzinárodná škola liberálnych štúdií (BISLA)

Vybrali ste si správny bakalársky program?!

Ilustračná fotografiaIlustračná fotografia (Zdroj: Archív BISLA)

Základné informácie pre uchádzača

TERMÍN PODANIA PRIHLÁŠKY

31. apríl 2024

SPÔSOB PODANIA PRIHLÁŠKY

• prihláška on-line na www.bisla.sk/prihlaska
  • e-mail: studijne@bisla.sk
  • portál prihlaskavs.sk

FORMA PRIJÍMACÍCH SKÚŠOK

Ústny pohovor – priebežne (osobne, SKYPE, ZOOM)

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

apríl 2024

ABSOLVENTI POKRAČUJÚ NA MAGISTERSKÝCH ŠTÚDIACH:

• Politológia
  • Medzinárodné vzťahy
  • Sociológia
  • História
  • Filozofia
  • Dejiny umenia
  • Politická filozofia
  • Environmentalistika
  • Ekonómia

KONTAKTY:

Bratislavská medzinárodná škola liberálnych štúdií (BISLA)

Grösslingova 53, 811 09 Bratislava

Tel.: 02/59 534 201, e-mail: studijne@bisla.sk

facebook.com/bislask

instagram.com/bislacollege

bisla.sk

KRITIKA & KONTEXT

Kritická myseľ, zbavená dogiem, ale vystužená humanistickými
hodnotami, je kľúčovým výdobytkom v meniacej sa a rozdelenej spoločnosti.
www.kritika.sk

Pozor na úzku špecializáciu a masové štúdium!

V Európe existuje takmer 1500 bakalárskych programov, a v drvivej väčšine, si študent(ka) musí vybrať jeden program - nanajvýš kombináciu dvoch. Avšak, len malé percento študentov vie v osemnástich rokoch, čo chce robiť celý život. Je to prirodzené, mladý človek sa v tom veku práve hľadá, zvažuje a je v dileme, kam ísť, čo študovať, akú dráhu si zvoliť.

Je ťažké a vlastne nespravodlivé nútiť stredoškolákov vybrať si jeden úzko zameraný smer. Šanca, že si správne vyberú, je aj štatisticky malá. A ak k tomu pridáme, že väčšina univerzít v Európe ponúka masové štúdium, ktoré pozostáva z prednášok a 1-2 testov či skúšok, je jasné, že bakalári premrhávajú svoj potenciál. Preto takmer všetci pokračujú na magisterskom štúdiu, hoci pre takmer 80 % zamestnaní stačia 3 roky kvalitného bakalárskeho štúdia.

Kríza bakalárskeho štúdia nie je prípad len Slovenska, ale celej Európy. BISLA vydala celé číslo k tejto problematike. Prečítajte si K&K www.kritika.sk, bez ohľadu na to, či sa prihlásite na BISLU.

BISLA

Spôsobom aj obsahom výučby BISLA, ponúka unikátne bakalárske štúdium. Prebieha v anglickom jazyku, ponúka širokú škálu predmetov, dôraz kladie na zručnosti, tzv. soft skills: kritické myslenie, efektívna komunikácia, akademické písanie, výskum, osobnostný rast. Pre nás je na prvom mieste študent.

ŠTÚDIUM

Len denné štúdium – postupné špecializácia. Max. 15 študentov na seminári a výmenné pobyty v Holandsku, USA, Japonsku, Hong Kongu a v Českej republike.

UPLATNENIE ABSOLVENTOV

Takmer 90% absolventov BISLA pokračuje na magisterskom štúdiu, väčšina v zahraničí. Mnohí sa však uplatnia aj vo verejnej správe, medzinárodných alebo neziskových organizáciách či médiách.

ECOLAS

BISLA založila združenie podobných vysokých škôl a odborov z celej Európy – European Consortium of Liberal Arts and Sciences so sídlom v Bratislave. Pozrite si profil týchto škôl na našej stránke www.ecolas.eu.