Žilinská univerzita v Žiline

Žilinská univerzita v Žiline (UNIZA) patrí podľa výsledkov komplexnej akreditácie vysokých škôl z roku 2015 do prvej päťky najlepších slovenských univerzít.

UNIZA je vyhľadávaná vysokoškolská inštitúcia a pre kvalitnú výučbu, moderné tvorivé prostredie, špičkové laboratóriá a atraktívne študijné programy.

Na UNIZA študujú budúci piloti, experti na dopravné stavby, konštruktéri, odborníci v informatike, v elektrotechnických riešeniach, bezpečnosti, ako aj ekonomike či humanitných vedách a mnohí ďalší.

Neviete presne, ktorý študijný program je pre vás ten pravý? Chcete spoznať pedagógov, nazrieť do učební a laboratórií? Máte ešte nezodpovedané otázky k podaniu prihlášky či prijímaciemu konaniu? Príďte na dni otvorených dverí fakúlt UNIZA a všetko sa dozviete!

PREČO UNIZA

• KVALITNÉ VZDELANIE
• ŠIROKÉ MOŽNOSTI ŠTÚDIA A STÁŽÍ V ZAHRANIČÍ
• SPOLUPRÁCA S UNIVERZITAMI V EURÓPE, ÁZII, AMERIKE
• STARTUP POVOLANIE PODNIKATEĽ
• UNIVERZITNÝ CAMPUS UNIKÁTNY NA SLOVENSKU
• MODERNÉ UBYTOVANIE
• RÔZNE DRUHY ŠTIPENDIÍ
• MOŽNOSTI ROZVÍJAŤ SVOJ TALENT A NÁPADY V ŠTUDENTSKÝCH ORGANIZÁCIÁCH
• ŠPORTOVÉ VYŽITIE
• VÝBORNÁ KUCHYŇA
• SKVELÝ ŠTUDENTSKÝ ŽIVOT

Žilinská univerzita má aktuálne na jej siedmich fakultách takmer 8 000 študentov. Pre svoju kvalitnú výučbu, moderné tvorivé prostredie, kvalitné laboratóriá, ale hlavne pre atraktívne študijné programy, je vyhľadávanou vysokoškolskou inštitúciou.

História Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA) sa začala písať 1. septembra 1953 vyčlenením z Českého vysokého učení technického v Prahe ako Vysoká škola železničná.

Počas viac než 65-tich rokov svojej úspešnej existencie sa UNIZA stala alma mater pre vyše 80 000 absolventov, kvalitne pripravených odborníkov. V súčasnosti fakulty a pracoviská UNIZA zabezpečujú celkom 184 študijných programov.

Študenti sa počas roka môžu zapojiť do rôznych súťaží a projektov na národnej, ale aj medzinárodnej úrovni. V minulosti boli študenti súčasťou napríklad tvorby solárneho automobilu, elektromobilu, robotickej ruky a mnohých ďalších.

MEDZINÁRODNÉ VZŤAHY
UNIZA má rozvinutú zmluvnú spoluprácu vo vede a vzdelávaní s desiatkami univerzít, vysokých škôl a vzdelávacích inštitúcií z mnohých krajín na celouniverzitneja fakultnej úrovni nielen v rámci Európy, ale i Ameriky, Ázie a Afriky, ako napríklad s The UC Berkeley - College of Engineering v USA, Moscow State University of Railway Engineering v Ruskej federácii, Ningbo University of Technologyv Číne alebo Toyohashi University of Technology v Japonsku.

Každoročne cez program ERASMUS+ vycestuje mnoho študentov na štúdium či stáž a pedagógov na prednáškové pobyty.

SPOLUPRÁCA
UNIZA aktívne spolupracuje s poprednými slovenskými a medzinárodnými spoločnosťami, napr. Huawei Technologies, Siemens, Železnice Slovenskej republiky, Kia Motors Slovakia, Scheidt & Bachmann a iné. Aj to zvyšuje šance na uplatnenie sa absolventov v odbore, v ktorom študovali.

KONTAKT:
uniza.sk
Facebook
Instagram
Twitter

Zoznam VŠ, ktoré uverejnili svoj profil v prílohe denníka SME

Hlavné správy zo Sme.sk

Píše Patrik Dubovský - Fórum

Ako Harabinov senát poslal do väzenia ťažko chorého františkána

Bystrík Janík zomrel následkom perzekúcií komunistického režimu a jeho justície.

PLUS

Kde sa vzali nožík-rybička, verzatilka aj známe zápalky

Príbehy drobností českého dizajnu, ktoré prežili.

Neprehliadnite tiež

Boli ste na stáži? Pre firmu budete zaujímavejší

Zamestnávatelia sa dnes o ľudí bez praxe nebijú. Pritom pre dnešného vysokoškoláka vôbec nie je ťažké dostať sa na študijný či stážový pobyt do zahraničia. Erasmus+ už dokonca umožňuje stážovať aj absolventom.

Ilustračná fotografia

Chcete ísť na vysokú školu? Ustriehnite si termíny

Stručná inštruktáž, ako si podať prihlášku na vysokú školu.

Ilustračná fotografia

Čo nové budete môcť študovať?

Novinky študijných programov, ktoré sa vysokým školám po získaní akreditácie podarilo zaradiť do svojej ponuky na akademický rok 2019/2020

Mnohé fakulty reagujú pri nových študijných akreditovaných programoch na požiadavky praxe, absolventi budú pre zamestnávateľov zaujímavejší.

Na vlastnej koži: Ako prežiť prvý rok na vysokej škole

Prechod zo strednej školy na vysokú prináša študentom veľa zmien do života.

Porovnávacie skúšky nahradia prijímačky

Výsledky štandardizovaných skúšok českej spoločnosti Scio na Slovensku využíva pri prijímaní na štúdium 32 fakúlt z desiatich univerzít. Skúšky študent môže absolvovať počas jedného školského roka v šiestich termínoch vo viacerých slovenských mestách.