SME
Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Žilinská univerzita v Žiline

Žilinská univerzita v Žiline (UNIZA) patrí podľa výsledkov komplexnej akreditácie vysokých škôl z roku 2015 do prvej päťky najlepších slovenských univerzít.

UNIZA je vyhľadávaná vysokoškolská inštitúcia a pre kvalitnú výučbu, moderné tvorivé prostredie, špičkové laboratóriá a atraktívne študijné programy.

Na UNIZA študujú budúci piloti, experti na dopravné stavby, konštruktéri, odborníci v informatike, v elektrotechnických riešeniach, bezpečnosti, ako aj ekonomike či humanitných vedách a mnohí ďalší.

Neviete presne, ktorý študijný program je pre vás ten pravý? Chcete spoznať pedagógov, nazrieť do učební a laboratórií? Máte ešte nezodpovedané otázky k podaniu prihlášky či prijímaciemu konaniu? Príďte na dni otvorených dverí fakúlt UNIZA a všetko sa dozviete!

PREČO UNIZA

• KVALITNÉ VZDELANIE
• ŠIROKÉ MOŽNOSTI ŠTÚDIA A STÁŽÍ V ZAHRANIČÍ
• SPOLUPRÁCA S UNIVERZITAMI V EURÓPE, ÁZII, AMERIKE
• STARTUP POVOLANIE PODNIKATEĽ
• UNIVERZITNÝ CAMPUS UNIKÁTNY NA SLOVENSKU
• MODERNÉ UBYTOVANIE
• RÔZNE DRUHY ŠTIPENDIÍ
• MOŽNOSTI ROZVÍJAŤ SVOJ TALENT A NÁPADY V ŠTUDENTSKÝCH ORGANIZÁCIÁCH
• ŠPORTOVÉ VYŽITIE
• VÝBORNÁ KUCHYŇA
• SKVELÝ ŠTUDENTSKÝ ŽIVOT

Žilinská univerzita má aktuálne na jej siedmich fakultách takmer 8 000 študentov. Pre svoju kvalitnú výučbu, moderné tvorivé prostredie, kvalitné laboratóriá, ale hlavne pre atraktívne študijné programy, je vyhľadávanou vysokoškolskou inštitúciou.

História Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA) sa začala písať 1. septembra 1953 vyčlenením z Českého vysokého učení technického v Prahe ako Vysoká škola železničná.

Počas viac než 65-tich rokov svojej úspešnej existencie sa UNIZA stala alma mater pre vyše 80 000 absolventov, kvalitne pripravených odborníkov. V súčasnosti fakulty a pracoviská UNIZA zabezpečujú celkom 184 študijných programov.

Študenti sa počas roka môžu zapojiť do rôznych súťaží a projektov na národnej, ale aj medzinárodnej úrovni. V minulosti boli študenti súčasťou napríklad tvorby solárneho automobilu, elektromobilu, robotickej ruky a mnohých ďalších.

MEDZINÁRODNÉ VZŤAHY
UNIZA má rozvinutú zmluvnú spoluprácu vo vede a vzdelávaní s desiatkami univerzít, vysokých škôl a vzdelávacích inštitúcií z mnohých krajín na celouniverzitneja fakultnej úrovni nielen v rámci Európy, ale i Ameriky, Ázie a Afriky, ako napríklad s The UC Berkeley - College of Engineering v USA, Moscow State University of Railway Engineering v Ruskej federácii, Ningbo University of Technologyv Číne alebo Toyohashi University of Technology v Japonsku.

Každoročne cez program ERASMUS+ vycestuje mnoho študentov na štúdium či stáž a pedagógov na prednáškové pobyty.

SPOLUPRÁCA
UNIZA aktívne spolupracuje s poprednými slovenskými a medzinárodnými spoločnosťami, napr. Huawei Technologies, Siemens, Železnice Slovenskej republiky, Kia Motors Slovakia, Scheidt & Bachmann a iné. Aj to zvyšuje šance na uplatnenie sa absolventov v odbore, v ktorom študovali.

KONTAKT:
uniza.sk
Facebook
Instagram
Twitter

Zoznam VŠ, ktoré uverejnili svoj profil v prílohe denníka SME

Neprehliadnite tiež

Neviete, čo potrebujeme, odkazujú firmy školám

Aké zručnosti požadujú zamestnávatelia?

Odborné vysoké školy v IT pripravujú často študentov na pozície, ktoré pravdepodobne už nebudú existovať, kým túto školu skončia.

Brexit zatiaľ poplatky na univerzitách neovplyvní

Osud programu Erasmus+ v Británii je neistý.

Slovenských študentov, ktorí si dali za cieľ štúdium na Oxforde najviac zaujíma, za akých podmienok budú môcť v Anglicku študovať.

Na olympiádach sa osmelil, dnes študuje v Londýne

Miroslav Gašpárek študuje biomedicínske inžinierstvo

Miroslav Gašpárek stážoval počas štúdia biomedicínskeho inžinierstva aj na súkromnej, výskumne orientovanej Stanford University v Kalifornii.

Boli ste na stáži? Pre firmu budete zaujímavejší

Zamestnávatelia sa dnes o ľudí bez praxe nebijú. Pritom pre dnešného vysokoškoláka vôbec nie je ťažké dostať sa na študijný či stážový pobyt do zahraničia. Erasmus+ už dokonca umožňuje stážovať aj absolventom.

Ilustračná fotografia