SME
Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Žilinská univerzita v Žiline

Žilinská univerzita v Žiline (UNIZA) patrí podľa výsledkov komplexnej akreditácie vysokých škôl z roku 2015 do prvej päťky najlepších slovenských univerzít.

Podľa posledného hodnotenia podľa portálu Profesia.sk sa UNIZA radí medzi tri najžiadanejšie slovenské univerzity podľa záujmu o absolventov.

Na popredných miestach medzi slovenskými vysokými školami sa dlhodobo udržuje z hľadiska kvantitatívnych i kvalitatívnych ukazovateľov.

UNIZA je vyhľadávaná vysokoškolská inštitúcia pre kvalitnú výučbu, moderné tvorivé prostredie, špičkové laboratóriá a atraktívne študijné programy.

Na UNIZA študujú budúci piloti, experti na dopravné stavby, konštruktéri, odborníci v informatike, v elektrotechnických riešeniach, bezpečnosti, ako aj ekonomike či humanitných vedách a mnohí ďalší.

Skryť Vypnúť reklamu

Aktuálne na jej siedmich fakultách študuje takmer 8 000 študentov, pričom doteraz sa UNIZA stala alma mater pre vyše 85 000 študentov.

Jej história sa začala písať už 1. septembra 1953 vyčlenením z Českého vysokého učení technického v Prahe ako Vysoká škola železničná. V súčasnosti fakulty a pracoviská UNIZA zabezpečujú 123 akreditovaných študijných programov v dennej forme štúdia a v 60 v externej forme.

Študenti sa počas roka môžu zapojiť do rôznych súťaží a projektov na národnej, ale aj medzinárodnej úrovni. V minulosti boli študenti súčasťou napríklad tvorby solárneho automobilu, elektromobilu, robotickej ruky a mnohých ďalších

PREČO UNIZA

• KVALITNÉ VZDELANIE
• ŠIROKÉ MOŽNOSTI ŠTÚDIA A STÁŽÍ V ZAHRANIČÍ
• SPOLUPRÁCA S UNIVERZITAMI V EURÓPE, ÁZII, AMERIKE
• STARTUP POVOLANIE PODNIKATEĽ
• UNIVERZITNÝ CAMPUS UNIKÁTNY NA SLOVENSKU
• MODERNÉ UBYTOVANIE
• RÔZNE DRUHY ŠTIPENDIÍ
• MOŽNOSTI ROZVÍJAŤ SVOJ TALENT A NÁPADY V ŠTUDENTSKÝCH ORGANIZÁCIÁCH
• ŠPORTOVÉ VYŽITIE
• VÝBORNÁ KUCHYŇA
• SKVELÝ ŠTUDENTSKÝ ŽIVOT

Skryť Vypnúť reklamu

PODPORA ŠTUDENTOV

Cieľom univerzity je tiež podporovať študentov, snažiť sa rozvíjať ich schopnosti a prispievať k zlepšovaniu kvality štúdia či ubytovania a stravovania na UNIZA.

Každý študent má možnosť zapojiť sa do množstva študentských organizácií ako napríklad Rádio X, Rádio Rapeš, ESN UNIZA, Internet klub, a iné. Pre športových nadšencov ponúka Ústav telesnej výchovy výber až z 22 druhov športov. Taktiež
majú študenti možnoť získať niektorý z rôznych druhov štipendií

MEDZINÁRODNÉ VZŤAHY
UNIZA má rozvinutú zmluvnú spoluprácu vo vede a vzdelávaní s desiatkami univerzít, vysokých škôl a vzdelávacích inštitúcií z mnohých krajín na celouniverzitnej a fakultnej úrovni nielen v rámci Európy, ale i Ameriky, Ázie a Afriky, ako napríklad s The UC Berkeley - College of Engineering v USA, Moscow State University of Railway Engineering v Ruskej federácii, Ningbo University of Technology v Číne alebo Toyohashi University of Technology v Japonsku.

Skryť Vypnúť reklamu

Mnoho študentov a pedagógov každoročne vycestuje najmä cez program ERASMUS+ do zahraničia na štúdium či stáž.

SPOLUPRÁCA
UNIZA aktívne spolupracuje s poprednými slovenskými a medzinárodnými spoločnosťami, napr. Huawei Technologies, Siemens, Železnice Slovenskej republiky, Kia Motors Slovakia, Scheidt & Bachmann a iné. Aj to zvyšuje šance na uplatnenie sa absolventov v odbore, v ktorom študovali.

KONTAKT:
uniza.sk
Facebook
Instagram
Twitter

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Pri plošnom testovaní sa využívajú antigénové testy.
Ilustračné foto.
Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.

Ilustračné foto.
Leonardo DiCaprio