SME
Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Žilinská univerzita v Žiline

Žilinská univerzita v Žiline (UNIZA) patrí podľa výsledkov komplexnej akreditácie vysokých škôl z roku 2015 do prvej päťky najlepších slovenských univerzít.

Podľa posledného hodnotenia podľa portálu Profesia.sk sa UNIZA radí medzi tri najžiadanejšie slovenské univerzity podľa záujmu o absolventov.

Na popredných miestach medzi slovenskými vysokými školami sa dlhodobo udržuje z hľadiska kvantitatívnych i kvalitatívnych ukazovateľov.

UNIZA je vyhľadávaná vysokoškolská inštitúcia pre kvalitnú výučbu, moderné tvorivé prostredie, špičkové laboratóriá a atraktívne študijné programy.

Na UNIZA študujú budúci piloti, experti na dopravné stavby, konštruktéri, odborníci v informatike, v elektrotechnických riešeniach, bezpečnosti, ako aj ekonomike či humanitných vedách a mnohí ďalší.

Skryť Vypnúť reklamu

Aktuálne na jej siedmich fakultách študuje takmer 8 000 študentov, pričom doteraz sa UNIZA stala alma mater pre vyše 85 000 študentov.

Jej história sa začala písať už 1. septembra 1953 vyčlenením z Českého vysokého učení technického v Prahe ako Vysoká škola železničná. V súčasnosti fakulty a pracoviská UNIZA zabezpečujú 123 akreditovaných študijných programov v dennej forme štúdia a v 60 v externej forme.

Študenti sa počas roka môžu zapojiť do rôznych súťaží a projektov na národnej, ale aj medzinárodnej úrovni. V minulosti boli študenti súčasťou napríklad tvorby solárneho automobilu, elektromobilu, robotickej ruky a mnohých ďalších

PREČO UNIZA

• KVALITNÉ VZDELANIE
• ŠIROKÉ MOŽNOSTI ŠTÚDIA A STÁŽÍ V ZAHRANIČÍ
• SPOLUPRÁCA S UNIVERZITAMI V EURÓPE, ÁZII, AMERIKE
• STARTUP POVOLANIE PODNIKATEĽ
• UNIVERZITNÝ CAMPUS UNIKÁTNY NA SLOVENSKU
• MODERNÉ UBYTOVANIE
• RÔZNE DRUHY ŠTIPENDIÍ
• MOŽNOSTI ROZVÍJAŤ SVOJ TALENT A NÁPADY V ŠTUDENTSKÝCH ORGANIZÁCIÁCH
• ŠPORTOVÉ VYŽITIE
• VÝBORNÁ KUCHYŇA
• SKVELÝ ŠTUDENTSKÝ ŽIVOT

Skryť Vypnúť reklamu

PODPORA ŠTUDENTOV

Cieľom univerzity je tiež podporovať študentov, snažiť sa rozvíjať ich schopnosti a prispievať k zlepšovaniu kvality štúdia či ubytovania a stravovania na UNIZA.

Každý študent má možnosť zapojiť sa do množstva študentských organizácií ako napríklad Rádio X, Rádio Rapeš, ESN UNIZA, Internet klub, a iné. Pre športových nadšencov ponúka Ústav telesnej výchovy výber až z 22 druhov športov. Taktiež
majú študenti možnoť získať niektorý z rôznych druhov štipendií

MEDZINÁRODNÉ VZŤAHY
UNIZA má rozvinutú zmluvnú spoluprácu vo vede a vzdelávaní s desiatkami univerzít, vysokých škôl a vzdelávacích inštitúcií z mnohých krajín na celouniverzitnej a fakultnej úrovni nielen v rámci Európy, ale i Ameriky, Ázie a Afriky, ako napríklad s The UC Berkeley - College of Engineering v USA, Moscow State University of Railway Engineering v Ruskej federácii, Ningbo University of Technology v Číne alebo Toyohashi University of Technology v Japonsku.

Skryť Vypnúť reklamu

Mnoho študentov a pedagógov každoročne vycestuje najmä cez program ERASMUS+ do zahraničia na štúdium či stáž.

SPOLUPRÁCA
UNIZA aktívne spolupracuje s poprednými slovenskými a medzinárodnými spoločnosťami, napr. Huawei Technologies, Siemens, Železnice Slovenskej republiky, Kia Motors Slovakia, Scheidt & Bachmann a iné. Aj to zvyšuje šance na uplatnenie sa absolventov v odbore, v ktorom študovali.

KONTAKT:
uniza.sk
Facebook
Instagram
Twitter

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Cynická obluda

Kotleba môže všetko

Keď sa novinári pýtali polície, ako budú riešiť porušenie nariadení Kotlebom, odpoveď bola, že nijako.

Na Covid zomrú desiatky ľudí denne. Pokles príde najskôr o dva týždne

Zomierajú ľudia s inými ochoreniami, ktorí by inak žili.

V piatok sa na Slovensku urobilo v súvislosti s ochorením Covid - 19 šestnásť pitiev.

Špeciálny prokurátor Kováčik ide do väzby, rozhodol súd

Súd zobral do väzby aj druhého obvineného Norberta Pakšiho.

Policajná eskorta a príslušníci Národnej kriminálnej agentúry privádzajú vysokého postaveného policajného funkcionára Norberta Pakšiho a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika na pojednávanie na Špecializovaný trestný súd v Pezinku.
Podcast Dobré Ráno.