SME

Fakulta riadenia a informatiky - Žilinská univerzita v Žiline

Absolventi stredných škôl, ktorí plánujú študovať perspektívny odbor s uplatnením a istotou zamestnania po ukončení štúdia, zbystrite! Na Fakulte riadenia a informatiky si môžete vybrať svoje primárne zameranie a následne ho kombinovať a dotvárať podľa toho, čo Vás baví.

(Zdroj: Archív univerzity)

Základné informácie pre uchádzačov o štúdium

PRIHLÁŠKA


Termín podania prihlášky do:
31. marca 2019 – bakalárske štúdium
31. marca 2019 – inžinierske štúdium
31. mája 2019 – doktorandské štúdium

TERMÍN KONANIA PRIJÍMACEJ SKÚŠKY:
13. júna 2019 – bakalárske štúdium
6. júna 2019 – inžinierske štúdium
24. – 26. júna 2019 – doktorandské štúdium

PRIJÍMACIE KONANIE

Poplatok za prijímacie konanie: 20 EUR


BEZ PRIJÍMACÍCH SKÚŠOK

  1. Absolventi všetkých stredných škôl, ktorí v aktuálnom školskom roku, resp. v predchádzajúcich školských rokoch, absolvovali externú časť maturity z matematiky a dosiahli percentil aspoň 60.
  2. Absolventi všetkých stredných škôl, ktorí v aktuálnom školskom roku absolvovali testy SCIO všeobecných študijných predpokladov alebo matematiky a dosiahli percentil aspoň 60.
  3. Absolventi gymnázií a absolventi stredných odborných škôl s maturitou v študijnom odbore zameranom na informačné technológie alebo elektrotechniku, ktorých aritmetický priemer známok z predmetu Matematika za prvé tri ročníky štúdia nepresahuje 1,50, budú prijatí bezprijímacích skúšok na študijný program informatika.
  4. Absolventi gymnázií a absolventi stredných odborných škôl s maturitou v študijnom odbore zameranom na informačné technológie alebo elektrotechniku, ktorých aritmetický priemer známok z predmetu Matematika za prvé tri ročníky štúdia nepresahuje 1,90, budú prijatí bez prijímacích skúšok na študijný program počítačové inžinierstvo.
  5. Absolventi gymnázií, obchodných akadémií a stredných odborných škôl s maturitou v študijnom odbore zameranom na manažment, ekonómiu, cestovný ruch alebo obchod, ktorých aritmetický priemer známok za predposledný ročník štúdia (nie maturitný ročník) nepresahuje 1,50, budú prijatí bez prijímacích skúšok na študijný program manažment.
  6. Absolventi všetkých stredných škôl, ktorí boli počas stredoškolského štúdia úspešnými riešiteľmi matematickej a fyzikálnej olympiády alebo olympiády v informatike v oblastnom (regionálnom/krajskom), v republikovom, resp. vyššom kole.
  7. Absolventi všetkých stredných škôl, ktorí boli počas stredoškolského štúdia úspešnými riešiteľmi olympiády Mladý účtovník v celoslovenskom kole, budú prijatí bez prijímacích skúšok na študijný program manažment.
  8. Absolventi všetkých stredných škôl, ktorí sa počas štúdia stali držiteľmi oficiálnych priemyselných certifikátov stupňa CCNA alebo vyššie.
  9. Absolventi všetkých stredných škôl, ktorí sa počas štúdia zúčastnili národného alebo vyššieho kolasúťaže CISCO sieťových akadémií (NAG alebo NetRiders) a v súhrnnom hodnotení v kategóriách UNI, PT alebo ekvivalentných sa umiestnili medzi prvými troma súťažiacimi.
  10. Absolventi všetkých stredných škôl, ktorí boli počas stredoškolského štúdia úspešnými riešiteľmi súťaže ZENIT – Programovanie, Web, Mikroelektronika v kategóriách A a B v celoštátnom kole alebo sa umiestnili medzi prvými troma súťažiacimi v krajskom kole.
  11. Absolventi všetkých stredných škôl, ktorí boli počas stredoškolského štúdia úspešnými riešiteľmi súťaže RoboCupJunior a v medzinárodnom alebo celoslovenskom kole sa umiestnili medziprvými troma súťažiacimi.
  12. Absolventi všetkých stredných škôl, ktorí sa počas stredoškolského štúdia zúčastnili celoslovenského kola SOČ v súťažných odboroch 02 – Matematika, fyzika, 11 – Informatika,12 – Elektrotechnika a hardvér, 15 – Ekonomika a riadenie.
  13. Absolventi všetkých stredných škôl, ktorí boli počas stredoškolského štúdia účastníkmi medzinárodného kola súťaže First Lego League.

PRIJÍMACIE SKÚŠKY
Ostatní absolventi stredných škôl sú prijímaní na základe výsledku prijímacích skúšok v poradí podľa celkového dosiahnutého počtu bodov až do naplnenia kapacitných možností fakulty.
Na prijímacích skúškach sa formou testu overujú nielen znalosti v rozsahu gymnaziálneho učiva z matematiky, ale i schopnosť všeobecného logického myslenia.

SkryťVypnúť reklamu

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ: 14. februára 2019 o 10.00 hod.
ONLINE DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ: 13. marca 2019 od 16.00 hod. do 21.00 hod.O
nline deň otvorených dverí prebieha online cez aplikáciu umiestnenú na internetovej stránkefakulty www.fri.uniza.sk

KONTAKT:
Fakulta riadenia a informatiky, Žilinská univerzita v Žiline
Univerzitná 1, 010 26 Žilina
www.fri.uniza.sk
www.budfri.sk
FB: @FRIuniza
Instagram: budfri.sk
YouTube: budfri.sk

Akreditované študijné programy

Fakulta riadenia a informatiky (FRI) ponúka v akademickom roku 2019/2020 tieto akreditované študijné programy:

Študijný programForma štúdiaAkademický
titul
Dĺžka štúdia
v rokoch
Plánovaný
počet prijatých
uchádzačov
(denná/externá)
informatikadennáBc.3280/-
manažmentdenná/externáBc.3/4100/20
poč ítač ové inžinierstvodennáBc.360/-
informačné systémydennáIng.280/-
informačný manažmentdenná/externáIng.2/360/20
počítačové inžinierstvodennáIng.240/-
inteligentné informačné systémydennáIng.220/-
aplikované sieťové inžinierstvodennáIng.220/-
aplikovaná informatikadenná/externáPhD.3/49/2
manažmentdenná/externáPhD.3/44/1
inteligentné informačné systémydenná/externáPhD.3/42/1

Aj ty buď FRI

Tí najvyhľadávanejší na trhu práce – informatici, môžu počas štúdia hľadať nové riešenia, rozvíjať kreatívne myslenie, programovať a tvoriť budúcnosť. Štúdium manažmentu umožňuje získať teoretické aj praktické zručnosti týkajúce sa riadenia ľudí, seba, viesť oddelenie v korporáte, či vlastnú firmu. Pripravení budú na akékoľvek vedúce postavenie v IT sfére i mimo nej. Odpovede na všetky technické otázky, participáciu na vývoji či tvorbe vylepšení v prostredí kybernetického sveta, získa každý absolvent programu počítačové inžinierstvo.

SkryťVypnúť reklamu

„Čo je doma, to sa ráta!“

Veľa slovenských študentov sa rozhoduje medzi štúdiom na Slovensku a v zahraničí. Áno, študovať v európskych metropolách je určite fajn. Štúdiom na FRI však študent zostáva vo svojom rodisku, ktoré môže posúvať vpred a meniť svet, v ktorom vyrastal. Zároveň dosiahne porovnateľné vedomosti s tými v zahraničí. Neznamená to však, že si tým „zatvára dvere“ pre štúdium v zahraničí.

Fakulta má viac ako 40 zmlúv pre výmenné študijné pobyty. Univerzity sa nachádzajú v metropolách ako Praha, Viedeň, Drážďany, Paríž, Valencia, Porto a mnoho ďalších. V rámci štúdia môže študent FRI stráviť vzahraničí až 12 mesiacov, a to v každom stupni vysokoškolského štúdia.

Už niekoľko rokov neplatí, že za kvalitným vzdelanímv IT oblasti a v oblasti manažmentu treba ísť do Bratislavy, Brna, Ostravy, Prahy, alebo ešte ďalej. Malá fakulta v metropole horného Považia má výhodu familiárnosti a bližšieho kontaktu medzi učiteľmia študentmi. Na fakulte sme všetci kolegovia.

SkryťVypnúť reklamu

Som FRI, čo ma čaká?

Absolvent Fakulty riadenia a informatiky získa výhody zodpovedajúce náročnosti štúdia. V prvom rade je to okamžité uplatnenie na trhu práce (98 %, podľa profesia.sk) a adekvátne finančné ohodnotenie za prácu po ukončení štúdia (plat výrazne vyšší ako priemer v SR).

V rebríčku fakúlt VŠ podľa príjmov ich absolventov, ktorý bol zostavený za obdobie minulého roka, obsadila Fakulta riadenia a informatiky 1. miesto (1 267 EUR) medzi fakultami slovenských VŠ, ktoré nemajú sídlo v Bratislave (zdroj: Sociálna poisťovňa). Za najväčšiu hodnotu však možno považovať členstvo v prestížnej FRI komunite vysoko žiadanej u zamestnávateľov.

Absolventi fakulty sa nachádzajú vo firmách p ocelom svete (Google, Microsoft, Eset, Scheidt&Bachmann...). Ako príklad možno uviesť Petru Cross (Google, USA – San Francisco), Mareka Šamaja (Microsoft, United Kingdom – Londýn), Jozefa Vodičku– Google, ČR – Praha). Ale aj Martina Strigača– CEO spoločnosti SYGIC, Vlastimila Kociána– spolumajiteľa spoločnosti KROS, a.s., RóbertaKullu a Jána Krupu – zakladateľov dcérskej spoločnosti Scheidt & Bachmann Slovensko, s. r. o., ktorá rok čo rok rastie a aktuálne zamestnáva takmer 500 zamestnancov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu