SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Fakulta elektrotechniky a informačných technológií Žilinskej univerzity v Žiline

Fakulta elektrotechniky a informačných technológií (FEIT UNIZA) Žilinskej univerzity v Žiline vznikla premenovaním Elektrotechnickej fakulty UNIZA.

(Zdroj: Archív univerzity)

FEIT počas 65-ročnej histórie patrila a stále patrí k najvýznamnejším a najlepším
technickým fakultám na Slovensku. Je rešpektovaná v domácom aj zahraničnom akademickom aj odbornom priestore, reaguje na potreby trhu práce a vzdeláva v odboroch, ktoré nastoľujú a budú nastoľovať trendy v globálnom priemysle.

Výsledkom interdisciplinárneho vzdelávania prostredníctvom špičkových pedagógov je až 96-percentná uplatniteľnosť absolventov vo vyštudovanom odbore.

Prijímacie konanie

FEIT UNIZA ponúka v akreditovaných bakalárskych, inžinierskych a doktorandských programoch vzdelanie, ktoré má perspektívnu budúcnosť. Pripravuje špičkových a dobre platených odborníkov, ktorí rozumejú stále zložitejším systémov a ktorých je stále nedostatok.

Skryť Vypnúť reklamu

Na bakalárske štúdium budú bez výberového konania prijatí absolventi gymnázií a absolventi elektrotechnických odborov zo stredných odborných škôl s priemerom známok z matematiky a z fyziky na koncoročných vysvedčeniach do 2,00 vrátane a absolventi gymnázií a absolventi elektrotechnických odborov zo stredných odborných škôl, ktorí zmaturovali z predmetu matematika alebo fyzika s prospechom nie horším ako chválitebný (neplatí pre záujemcov o štúdium multimediálnych technológií). Zohľadňuje sa účasť a úspechy na olympiáde z matematiky, fyziky, informatiky a elektrotechniky, SOČ a v iných súťažiach zameraných na elektrotechniku.

Študenti, ktorí nespĺňajú uvedené kritériá, sú zaradení do výberového konania. Uchádzači o štúdium multimediálnych technológií absolvujú pohovor zameraný na zistenie predpokladov uchádzača na štúdium.

Skryť Vypnúť reklamu

Podmienky prijímacieho konania na inžinierske a doktorandské štúdium sú zverejnené na webovej stránke FEIT UNIZA.

TERMÍN PODANIA PRIHLÁŠKY
Bakalárske štúdium: do 5. 4. 2019
Inžinierske štúdium: do 14. 6. 2019
Doktorandské štúdium: do 10. 6. 2019

TERMÍN PRIJÍMACIEHO KONANIA
Bakalárske štúdium: 21. 6. 2019
Inžinierske štúdium: 25. 6. 2019
Doktorandské štúdium: 27. 6. 2019

POTREBNÉ DOKUMENTY
PRIHLÁŠKA (poplatok 20 eur)

PRÍLOHY K PRIHLÁŠKE NA BAKALÁRSKE ŠTÚDIUM:
životopis, potvrdenie o zaplatení poplatku za prijímacie konanie, kópie koncoročných vysvedčení zo strednej školy. Kópie maturitného vysvedčenia a koncoročného vysvedčenia z posledného roku stredoškolského štúdia pošlú uchádzači po absolvovaní maturitnej skúšky.
Elektronickú prihlášku nájdete na feitcity.sk v časti Prihláška.

Skryť Vypnúť reklamu

VÝŠKA ŠKOLNÉHO
Denné štúdium v štátnom jazyku je bezplatné.

KONTAKT
Žilinská univerzita v Žiline
Fakulta elektrotechniky a informačných technológií
Univerzitná 8215/1, 010 26 Žilina
Tel.: 041/513 20 51
e-mail: studref@feit.uniza.sk
web: feitcity.sk a feit.uniza.sk

Čo Vám ponúkame

AUTOMATIZÁCIA
Automatizácia je fenomén 21. storočia. Absolventi tohto študijného programu sú špecialisti v oblasti spoľahlivej a bezpečnej komunikácie, spracovania informácií pre inteligentnú dopravu a moderný priemysel.

Vedomosti z oblasti automatizáciea riadenia procesov s podporou informačných a komunikačných technológií uplatnia najmä pri prevádzke riadiacich a informačných systémov na procesnej a operatívnej úrovni.

AUTOTRONIKA
Automobilová elektronika, hybridné vozidlá a elektromobily sú kľúčové symboly súčasného automobilového priemyslu a budúcnosti inteligentných miest.

Skryť Vypnúť reklamu

Absolventi autotroniky získajú znalosti o funkcii moderných automobilov a elektromobilov, ktoré môžu využiť pri ich návrhu a konštrukcii vo vývojových firmách, ktoré v súčasnosti začínajú vznikať.

BIOMEDICÍNSKE INŽINIERSTVO
Absolventi študijného programu biomedicínske inžinierstvo si uvedomujú, že nielen lekári môžu zachraňovať ľudské životy. Majú vedomosti zo základu lekárskych disciplín, lekárskej techniky a jej aplikácií, moderných prostriedkoch biomedicíny a ich bezpečného využitia pre diagnostické a liečebné účely.

Dokážu navrhovať a konštruovať lekárske prístroje, poznajú proces vývoja nových medicínskych zariadení. Uplatnia sa v laboratóriách, pri prevádzkovaní biomedicínskej techniky,v obchodných a servisných organizáciách.

DIGITÁLNE TECHNOLÓGIE
Informácie sú a budú hodnotný tovar. Absolventi študijného programu digitálne technológie vedia, ako ich vytvoriť, spracovať, posielať aj uchovávať. Počas štúdia získajú vedomosti zo širokospektrálnejoblasti digitálnych technológií, ako aj základné právne, ekonomické a manažérske zručnosti.

Skryť Vypnúť reklamu

Uplatnia sa ako technici, technológovia alebo manažéri tímov technikov alebo ako správcovia digitálnych zariadení a systémov.

ELEKTROTECHNIKA
Moderné prepojenie výkonovej elektrotechniky a informačných technológií. Absolventi elektrotechniky ovládajú pokročilé návrhové techniky elektrických obvodov, rozvodov a sietí, sú špičkovými profesionálmi v oblasti výkonovej elektroniky, aplikovanej mikroprocesorovej techniky, programovania riadiacich systémov komplexných elektrotechnických zariadení, elektroenergetiky čimechatroniky.

Uplatnia sa ako špecialisti v energetike, dizajnéri elektrických strojov, programátori mikrokontrolérov, sieťoví dispečeri, technici a projektanti.

MULTIMEDIÁLNE TECHNOLÓGIE
Unikátny študijný program spája techniku, IT a umenie. Táto synergia formuje zo študentov špecialistov na vytváranie multimediálneho obsahu nielen pre weby aj mobilné aplikácie v špičkovej technickej, estetickej aj výtvarnej úrovni.

Skryť Vypnúť reklamu

Absolventi dokážu pracovať s obrazovou a zvukovou zložkou multimédií. Absolventi budú ovládať 3D modelovanie a získajú znalosti z gamedizajnu.

Uplatnia sa ako web dizajnéri, grafici, kameramani, tvorcovia multimediálneho obsahu, programátori počítačových hier, dizajnéri mobilných a 3D aplikácií.

TELEKOMUNIKÁCIE
Budúcnosť komunikácie sa tvorí už dnes. Absolventi študijného programu telekomunikácie môžu získať vedomosti o najmodernejších informačno-komunikačných technológiách, vedia ako fungujú počítačové a rádiové siete a môžu navrhovať optické a bezdrôtové systémy.

S takýmito znalosťami sa ľahko zamestnajú vo firmách zameraných na IKT nielen ako výkonní, ale aj riadiaci pracovníci. Uplatnia sa ako IKT špecialisti, správcovia počítačových sietí, vývojári mobilných aplikácií, dizajnéri a programátori webových a databázových aplikácií, dizajnéri komunikačných systémov.

Skryť Vypnúť reklamu

Inžinierske a doktorandské štúdium

Na bakalárske študijné programy nadväzujú akreditované inžinierske študijné programy.
Viac na feitcity.sk

Čo od študentov požadujeme

Máme záujem o motivovaných študentov a študentky. Nemusíte sa obávať matematiky a fyziky – pre prvákov organizujeme zdokonaľovacie kurzy zo stredoškolskej matematiky a fyziky.
Nemusíte byť expert v elektrotechnike a IT, ale musíte sa snažiť.

Prečo študovať u nás:

 • Poskytujeme odborové a najlepším študentom aj prospechové štipendiá (až do 1 200 eur)
 • Už počas bakalárskeho štúdia môžete pracovať na firemných projektoch, ktorými môžete získať lukratívne zamestnanie a zárobok
 • Počas štúdia budete riešiť konkrétne úlohy z prostredia partnerských firiem
 • Časť štúdia môžete absolvovať v zahraničí na partnerských univerzitách
 • Môžete získať certifikát MANAŽÉR KVALITY a certifikát CLAD –Certified LabVIEW Associate Developer
 • Môžete bezplatne absolvovať Cisco Akadémiu a získať priemyselné certifikáty Cisco Certified Network Associate
 • Budete sa učiť v krásnom univerzitnom kampuse a moderných laboratóriách
 • Môžete bývať v moderných zrekonštruovaných internátoch (prváci ich majú garantované
 • Nástupný plat absolventa presahuje v priemere 1 200 eur
 • Množstvo ďalších aktivít (e-športový festival UNIZA MASTERS, Solar Team Slovakia, súťaže, zábava), ktoré dotvárajú BOHATÝ ŠTUDENTSKÝ ŽIVOT V KOMUNITE FEITcity.

Viac sa dočítate na našej stránke feitcity.sk

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Starostlivosť o pacientov s ochorením Covid-19 na OAIM - Oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny v nemocnici v Galante.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 238-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 4 260 obetí. Na Slovensku prebieha plošné testovanie.

5 h
Petra Vlhová ide obrovský slalom.

Sledujte online prenos s nami.

4 h
Rusko si vybralo tvrdú silu.

Protesty spája pieseň a pocit beznádeje.

20 h

Neprehliadnite tiež

Tí, čo budú chcieť študovať o rok vo Veľkej Británii, budú musieť siahnuť hlboko do peňaženiek.

Štúdium v Británii bude po brexite drahé

30. dec
Ekonomická univerzita v Bratislave

Jediná univerzita na Slovensku, ktorá zabezpečuje komplexné a ucelené vzdelávanie.

13. nov
Ilustračné foto

Podpísať sa dá elektronicky

10. nov
Študenti medicíny mali viacero možností, ako pomáhať. Časť z nich pomáhala napríklad počas celoplošného testovania na odberných miestach.

Pomáhali hlavne s testovaním

10. nov