K štúdiu informatiky som sa dostal celkom náhodou. Veľmi dlho som nevedel, čo chcem ísť študovať. V tom čase som mal najbližšie k matematike a fyzike, preto som si ako prvé podával prihlášku na Fakultu matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského.
Ale povedal som si, že bude lepšie podať si prihlášku na viac škôl, a teda som si poslal aj na informatiku Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity, aj na Fakultu informatiky a informačných technológií STU, čo sa zaoberá iba informatikou.
Nakoniec som zakotvil na Fakulte informatiky a informačných technológií STU.

Čo ma ovplyvnilo
Pri konečnom rozhodovaní ma ovplyvnili viaceré faktory. Jedným bolo to, že informatici sú lepšie platení a majú aj omnoho viac príležitostí zamestnať sa na Slovensku.
Zavážilo aj to, že na fakulte informatiky a informačných technológií bola možnosť študovať na štvorročnom bakalárskom programe, ktorý bol určený pre ľudí, čo nemajú také dobré základy matematiky a informatiky. To bolo pre mňa ideálne, keďže som vtedy s programovaním mal úplne nulové skúsenosti.
V tom čase práve dostavali budovu tejto fakulty, išli tam viacerí moji spolužiaci zo strednej.
Určite ste pochopili, že som teda na začiatku nemal vôbec predstavu o tom, ako to na danej škole chodí. Mohol to byť problém, ale aj tak som sa na to dal.
Ako obstáť? Rozplánovať si čas
Ak chcete zvládať na technike štúdium a mať aj voľný čas, musíte sa naučiť zvládať aspoň jednoduchý manažment času. Teda si vedieť rozplánovať povinnosti.
U nás v škole sa počas semestra rieši množstvo zadaní a hlavný nápor na nás je cez semester.
“Veľmi dlho som nevedel, čo chcem ísť študovať.
„
Skúškové je potom jednoduchšie. S tým súvisí aj prvá vec, čo sa mi osvedčila, a to robiť zadania hneď a nenechávať si ich na poslednú chvíľu. Vďaka tomu som si vedel manažovať čas a nemusel som robiť zadania cez noc, aby som ich stíhal, ako je občas u nás zvykom.
Takisto som sa snažil jeden deň venovať iba jednému predmetu. A posledná vec, ktorú väčšina ľudí nezvláda, je, že sa nepýtajú, ak niečomu nerozumejú. To považujem za chybu, ja som sa pýtal a konzultoval.
Už bakalári sa vedia zamestnať
Ak chcete vedieť, či je pravda, že sa o informatikov zamestnávatelia „trhajú“ už počas štúdia, tak je to realita.
Z ľudí, ktorých v škole poznám, nepracujú iba tí, ktorí pracovať nechcú, alebo namiesto práce sa chcú venovať niečomu inému.
Väčšinou to funguje tak, že už od druhého bakalárskeho ročníka sa dá pokojne zamestnať.