Skúsenosti z Erasmu majú svoj web

Na webovej stránke GetOutside študenti nájdu informácie o štúdiu v zahraničí od študentov, ktorí ho už absolvovali. Tí, čo by radi vycestovali, sa tu dozvedia všetky relevantné informácie.

(Zdroj: Adobe Stock)

Keď si pred rokmi David Balla ako študent Ekonomickej univerzity hľadal zahraničnú školu v rámci študijného programu Erasmus, narážal na nedostatok informácií. A k tomu všetkému v tom čase nevedel ani dobre po anglicky.

Vtedy mu pomohol český web, kde je pomerne veľa vyplnených dotazníkov od účastníkov Erasmu. Študijný pobyt napokon úspešne absolvoval, dokonca práve Erasmus ho „naštartoval“ k ďalšiemu štúdiu v zahraničí.

Dnes tento absolvent zahraničnej univerzity už pracuje na Slovensku a chce s kamarátmi pomôcť tým, ktorí by chceli študovať v zahraničí. Tento cieľ sleduje webová stránka projektu GetOutside (www.getoutside.sk).

Na tomto mieste študenti nájdu informácie o kvalite zahraničných škôl, kurzoch aj vyučujúcich až po odporúčania na ubytovanie či trávenie voľného času. Sú tu vyplnené dotazníky od študentov, ktorí už v zahraničí študovali alebo majú za sebou študijný pobyt Erasmus.

Databáza od študentov pre študentov vznikla na základe spolupráce občianskeho združenia slovakAgape so slovenskými vysokými školami.