Univerzita Oxford nie je brexitom nadšená, pocíti ho

Slovenských študentov zatiaľ brexit od štúdia v Británii výraznejšie neodrádza, aj keď otázka financovania štúdia je pre Slovákov stále trochu neistá.

Dominika je predsedníčkou občianskeho združenia slovenských a českých vysokoškolákov na prestížnych zahraničných univerzitách Unimak. Na snímke v priestoroch New College na Oxforde.Dominika je predsedníčkou občianskeho združenia slovenských a českých vysokoškolákov na prestížnych zahraničných univerzitách Unimak. Na snímke v priestoroch New College na Oxforde. (Zdroj: Archív D.D.)

Keď pred štyrmi rokmi odchádzala Dominika Ďurovčíková, absolventka medzinárodného IB programu (International Baccalaureate Diploma
Programme) bratislavského Gymnázia Jura Hronca, študovať fyziku na University of Oxford, Británia už mala po referende o vystúpení z EÚ.

Na prestížnu univerzitu teda nastupovala s vedomím, že skôr či neskôr by k brexitu malo dôjsť.

V tomto roku sa Dominika Ďurovčíková s Oxfordom rozlúči, je v poslednom ročníku štúdia fyziky a brexit sa stal pred niekoľkými dňami realitou.
Má za sebou tri zaujímavé roky štúdia, počas ktorých sa veľa naučila. Aktuálne sa hlási na doktoráty v experimentálnej kvantovej fyzike.

Hlavné správy zo Sme.sk

Ako keby riadili krajinu s konsolidovanými verejnými financiami.

Ako neznižovať počet úradníkov.

Ruská raketová paľba na mesto Černihiv si vyžiadala už 18 mŕtvych

Zelenskyj nalieha na Západ, aby poskytol rakety pre systémy Patriot a Iris-T.

a 1 ďalší
Možno ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková bude vedieť, čo je to superpotrat.

O Robertovi Ficovi si treba pamätať, že z neho slová nevypadávajú náhodne.

Matej Ovčiarka je už novým šéfom sekcie plánu obnovy na ministerstve zdravotníctva.

Ovčiarka šéfuje plánu obnovy na ministerstve zdravotníctva od stredy.