Cez tréning sa prváčky dopracujú k sebavedomiu

Mentorský program EWAAB učí vysokoškoláčky sebavedomo vystúpiť z komfortnej zóny.

Mentorský program EWAAB je určený vysokoškoláčkam v prvom ročníku, keďže vtedy ich čaká najviac zmien aj príležitostí.Mentorský program EWAAB je určený vysokoškoláčkam v prvom ročníku, keďže vtedy ich čaká najviac zmien aj príležitostí. (Zdroj: Archív Laury Adamkovičovej)

Hanblivosť, nízka sebadôvera a prispôsobovanie sa okoliu dokážu študentky a študentov odradiť aj od takých maličkostí, akou je zdvihnúť ruku a položiť vyučujúcemu otázku.

Tento jav môžeme častejšie vidieť u dievčat a je celkom bežný aj v zahraničí. Slovenka, ktorá práve študuje v Oxforde, preto spoluzaložila mentorský program EWAAB. Aktuálne funguje na ôsmich univerzitách sveta, pričom jednou z nich je Univerzita Komenského v Bratislave.

Projekt EWAAB (Encouraging Women Across All Borders) spoluzaložila Dominika Ďurovčíková, študentka fyziky na Oxfordskej univerzite. Niektorí sa síce čudovali, prečo nejde radšej študovať „dievčenský“ odbor, no veľmi ju to netrápilo. „Moja osobná motivácia bola silnejšia ako strach z toho, čo si o tom budú ľudia myslieť,“ odpísala z Oxfordu.