Vysokoškolákom sa možno stať aj v lete

Školy prijímajú do naplnenia kapacít

Prijímacie konanie na denné štúdium je otvorené vo viac ako 360 študijných programoch.Prijímacie konanie na denné štúdium je otvorené vo viac ako 360 študijných programoch. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO - ADOBE STOCK)

Ak ste si nestihli poslať prihlášku na vysokú školu, neznamená to, že si musíte urobiť ročnú pauzu, kým príde nová príležitosť. Väčšina slovenských vysokých škôl má prijímacie konanie stále otvorené.

Záujemcovia sa môžu počas prázdnin hlásiť na denné štúdium vo viac ako 360 programoch na dvadsiatich verejných alebo súkromných vysokých školách. V externej forme štúdia možno ešte podávať prihlášky na takmer 130 odborov.

V druhom kole

Druhé kolo prijímacieho konania vypisujú vysoké školy bežne, aby naplnili voľné kapacity. Je to príležitosť pre študentov, ktorí sa nedostali na vybranú vysokú školu v prvom kole, prípade pre tých, ktorí v tomto roku váhali s vycestovaním za štúdiom do zahraničia.