SME
Pondelok, 3. október, 2022 | Meniny má Stela

Psychológia je skôr detektívna práca. Ezoteriku nečakajte

Záujem o štúdium je veľký

Docentka Milica Schraggeová (na snímke druhá zľava) vyučuje predmety psychológia osobnosti, sociálno-psychologický výcvik, psychosociálne aspekty nezamestnanosti.Docentka Milica Schraggeová (na snímke druhá zľava) vyučuje predmety psychológia osobnosti, sociálno-psychologický výcvik, psychosociálne aspekty nezamestnanosti. (Zdroj: FOTO – DUŠAN POLÁK )

Štúdium psychológie láka mnohých študentov. Fakulty si stále môžu záujemcov vyberať. Podľa údajov Centra vedecko-technických informácií si v roku 2019 podalo prihlášku na študijný odbor psychológia vyše 2572 záujemcov, prijatých bolo 1087, teda menej ako polovica.

"Študentom hneď v úvode štúdia zdôrazňujeme, že psychológ nie je ten, kto sa pozrie do sklenenej gule a dokáže predvídať, vysloviť nejakú veštbu o budúcnosti druhého človeka," hovorí docentka Milica Schraggeová, zástupkyňa vedúcej Katedry psychológie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

SkryťVypnúť reklamu

A prečo je práve o štúdium psychológie taký záujem? "Je to odveká túžba človeka zistiť, pochopiť, prečo je druhý človek iný, vedieť predvídať, ako sa bude správať. Človek ako objekt výskumu je zaujímavý," ozrejmuje vysoký počet záujemcov docentka Schraggeová.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu