SME
Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Podávanie prihlášok na vysoké školy sa nemení, je online

Pandémia na to nemá vplyv

Niekde už s podávaním prihlášok na vysokú školu začali pred mesiacom, inde to spustia až na jar budúceho roka.Niekde už s podávaním prihlášok na vysokú školu začali pred mesiacom, inde to spustia až na jar budúceho roka. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO - ADOBE STOCK)

Oslovili sme viacero univerzít s otázkou, či súčasná pandémia nejakým spôsobom ovplyvní aj podávanie prihlášok na vysokoškolské štúdium.

Ani jedna univerzita nám nepotvrdila, že by uvažovala o akýchkoľvek zmenách v doterajšom spôsobe podávania prihlášok.

Na Univerzitu Komenského v Bratislave bude podávanie prihlášok prebiehať podobne ako v minulom roku, to znamená, že prihlášky sa budú podávať online formou, potvrdila jej hovorkyňa Lenka Miller.

Súvisiaci článok 12 krokov: Ako podať prihlášku na vysokú školu Čítajte 

Obdobne to bude na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Tá tiež prijíma na vysokoškolské štúdium elektronické prihlášky, ktoré umožňujú využiť elektronické materiály a hodnotenia stredných škôl, preto sa potvrdenie zo stredných škôl duplicitne nevyžaduje.

Skryť Vypnúť reklamu

Tento proces uľahčuje podanie prihlášky uchádzačovi bez vážnejších obmedzení. "Predpokladáme preto, že spôsob podávania prihlášok nebude treba meniť. Posunutie termínu podávania, samozrejme, môže byť zmenené operatívne podľa aktuálnej pandemickej situácie," povedala Jana Duchovičová, prorektorka pre vzdelávanie.

Ekonomická univerzita v Bratislave spustila podávanie prihlášok už prvého októbra 2020, a to iba elektronicky. Bez akejkoľvek zmeny, potvrdil jej rektor Ferdinand Daňo.

Na Žilinskej univerzite v Žiline podľa jej prorektora Jozefa Ristveja dúfajú, že pandemická situácia neovplyvní podávanie prihlášok. Študenti môžu podávať prihlášky aj online.

Súvisiaci článok Školu si pozriete z gauča a v papučiach. Dni otvorených dverí budú na univerzitách online Čítajte 

Podávanie prihlášok na vysokoškolské štúdium je na Univerzite P. J. Šafárika v Košiciach plánované na jar 2021, pričom už v predchádzajúcom akademickom roku boli prihlášky na všetkých fakultách podávané online. "Máme vytvorené a vyskúšané podmienky pre bezpečné a plnohodnotné prijímanie prihlášok od záujemcov o štúdium," tlmočil stanovisko univerzity jej hovorca Tomáš Zavatčan.

Skryť Vypnúť reklamu

Prešovská univerzita v Prešove bude prihlášky prijímať do 31. marca 2021. "V tejto chvíli neupravujeme pôvodne zverejnené informácie o spôsobe podávania prihlášok na štúdium," povedala jej hovorkyňa Anna Poláčková.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Absolventom chýba prax, nie všetko sa dá naučiť virtuálne.

Pandémia pripravila študentov o prax


31. máj
IT firmám chýbajú kvalifikovaní zamestnanci.

Firmy si zakladajú vlastné akadémie


27. máj
Laboratórne cvičenie s prípravou anorganických pigmentov.

Pomáhajú žiakom počas pandémie


16. mar
Doučovanie prebieha v malých skupinkách.

Vysokoškoláci sa zapájajú do doučovania


16. mar