SME
Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Školu si pozriete z gauča a v papučiach. Dni otvorených dverí budú na univerzitách online

Prezentácia školy má iný level

Dni otvorených dverí tento rok nebudú prebiehať na univerzitách, ale v online priestore.Dni otvorených dverí tento rok nebudú prebiehať na univerzitách, ale v online priestore. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO - ADOBE STOCK)

Univerzity sa prispôsobujú pandemickým opatreniam a Dni otvorených dverí pre uchádzačov o vysokoškolské štúdium prenášajú do virtuálneho sveta. Záujemcovia o štúdium si tak budú môcť priamo zo svojej izby pozrieť priestory fakúlt, laboratórií, priestor bude aj na otázky.

Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici

Všetkých šesť fakúlt univerzity sa v novembri predstaví iba online. Prvý živý prenos odštartuje 23. novembra 2020 Filozofická fakulta a Fakulta prírodných vied UMB. Štafetu 24. novembra preberie Právnická fakulta a Ekonomická fakulta. Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov a Pedagogická fakulta UMB sa virtuálne uchádzačom otvoria 25. novembra. Ak to pandemická situácia nedovolí, tento koncept UMB zopakuje aj vo februárovom termíne.

Skryť Vypnúť reklamu

Žilinská univerzita v Žiline

Pripravila v tomto akademickom roku virtuálne dni otvorených dverí. Každá fakulta virtuálne predstaví dve vybrané laboratória aj prostredníctvom virtuálneho podujatia UNIZA dokorán.

V minulom roku bolo toto podujatie otvorené pre tisícky divákov. "V tomto roku UNIZA sprostredkuje aspoň online formou niektoré z najzaujímavejších laboratórií všetkých siedmich fakúlt," povedal Jozef Ristvej, prorektor pre medzinárodné vzťahy a marketing.

Ako prvá mala Deň otvorených dverí na konci októbra vo virtuálnom priestore stavebná fakulta. Divákom sprostredkovala všetky laboratóriá online a cez facebook live odpovedala na otázky týkajúce sa prijímacieho konania, štúdia, ale aj ubytovania, stravovania, športovania a ďalších aktivít, ktoré k študentskému životu patria.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok 12 krokov: Ako podať prihlášku na vysokú školu Čítajte 

Ekonomická univerzita v Bratislave

Prvýkrát nebude mať celouniverzitný Deň otvorených dverí, tento rok sa dohodli fakulty, že každá bude organizovať svoj tento deň vo vlastnej réžii, a to online formou, povedal Ferdinand Daňo, rektor Ekonomickej univerzity.

Technická univerzita Zvolen

Chystá spoločný Deň otvorených dverí pre všetky fakulty v jednom termíne v januári 2021. "Pôjde o celkom nový projekt a plánujeme ho realizovať v online forme v podobe veľkého spoločného eventu Lesníckej fakulty, Drevárskej fakulty, Fakulty ekológie a environmentalistiky, Fakulty techniky a Univerzitného študijného programu," tlmočila zámer Ľubica Benková, tlačová hovorkyňa univerzity.

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Dni otvorených dverí plánované v jesennom termíne, ako aj všetky propagačné aktivity univerzity sa presúvajú výlučne do printového alebo online priestoru. "Samozrejme podľa vývinu situácie budeme riešiť aj termín dňa otvorených dverí plánovaný vo februári," povedala Jana Duchovičová, prorektorka pre vzdelávanie.

Skryť Vypnúť reklamu

Slovenská poľnohospodárska univerzita Nitra

Dni otvorených dverí bude robiť na všetkých fakultách online.

Súvisiaci článok Podávanie prihlášok na vysoké školy sa nemení, je online Čítajte 

Prešovská univerzita v Prešove

"Zatiaľ mierne optimisticky predpokladáme, že v prípade priaznivejšej situácie by bolo možné Deň otvorených dverí zrealizovať. Samozrejme, pracujeme aj s variantnými termínmi akcie, ako aj s modifikovaným formátom podujatia tak, aby sme nikoho nevystavili ohrozeniu," informovala Anna Polačková, hovorkyňa univerzity.

Trnavská univerzita v Trnave

Deň otvorených dverí zvyčajne uskutočňuje v mesiaci január. "Aj my sa plánujeme priblížiť záujemcom online formou. Chceme to spustiť 1. novembra. Ako sa vraví, keď nemôže Mohamed k hore, musí hora k Mohamedovi," povedal Matúš Demko, hovorca univerzity.

Skryť Vypnúť reklamu

Univerzita P. J. Šafárika v Košiciach

Vhodný formát uskutočnenia virtuálneho DOD bude prijatý po dôslednej technickej a personálnej príprave.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Absolventom chýba prax, nie všetko sa dá naučiť virtuálne.

Pandémia pripravila študentov o prax


31. máj
IT firmám chýbajú kvalifikovaní zamestnanci.

Firmy si zakladajú vlastné akadémie


27. máj
Laboratórne cvičenie s prípravou anorganických pigmentov.

Pomáhajú žiakom počas pandémie


16. mar
Doučovanie prebieha v malých skupinkách.

Vysokoškoláci sa zapájajú do doučovania


16. mar