Na Oxford či Cambridge už len so študentským vízom

Štúdium v Británii bude po brexite drahé

Tí, čo budú chcieť študovať o rok vo Veľkej  Británii, budú musieť siahnuť hlboko do peňaženiek.Tí, čo budú chcieť študovať o rok vo Veľkej Británii, budú musieť siahnuť hlboko do peňaženiek. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO - ADOBE STOCK)

Záujemcovia, ktorí chcú ísť študovať budúci kalendárny rok na niektorú univerzitu či vysokú školu vo Veľkej Británii, by si už teraz mali uvedomiť, že ich štúdium bude po brexite drahé. Aby sa tam dostali, budú musieť splniť aj nové imigračné pravidlá, ktoré vstúpia do platnosti 1. januára 2021. Kým doteraz Slovákom stačil na vstup do krajiny občiansky preukaz, po novom budú potrebovať cestovný pas.

Na nové pravidlá, ktoré súvisia s brexitom, už v lete upozornila britská ministerka pre vysoké školy Michelle Donelanová. Tá oznámila, že od školského roku 2021/2022 budú študenti z Európskej únie a z Európskeho hospodárskeho priestoru po novom považovaní za zahraničných študentov.