Stanislavu Kecskésovú zaujímali matematika, biológia a chémia už na základnej škole. Na gymnáziu v Liptovskom Hrádku sa jej láska k chémii ešte prehĺbila. Dnes má už za sebou päťročné aj doktorandské štúdium na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave. V bakalárskom štúdiu ju nadchla biotechnológia, v inžinierskom programe technológie ochrany životného prostredia, kde je hlavná pozornosť venovaná vode, jej čisteniu a úprave. Vode sa aktuálne už venuje na plný úväzok vo Výskumnom ústave vodného hospodárstva v Bratislave.
Stanka Kecskésová bola vždy technický typ. Matematika, biológia či chémia rodáčke z Liptovskej Porúbky nerobili žiadny problém už na základnej škole.
Po príchode na Gymnázium v Liptovskom Hrádku pochopila, že chémia sa stane jej životnou láskou.
Učili ju totiž dve úžasné učiteľky chémie Tekeľová a Letková, na ktorých bolo vidno, že učia tento predmet s láskou, a nie z povinnosti. Gymnázium malo aj funkčné laboratórium, takže študenti niektoré chemické reakcie videli na vlastné oči, ba si ich aj mohli sami vyskúšať.
Vo štvrtom ročníku už Stanislava, vtedy ešte Vlčková, mala v hlave jasno: "Pretože mi vždy išli lepšie tie predmety, kde sa nemuselo bifľovať, ale bolo treba použiť zdravý sedliacky rozum v spojení so záujmom o chémiu, biológiu a tiež matematiku, rozhodla som sa, že moja cesta sa bude uberať technickým smerom."
Podala si prihlášku na farmáciu, ale aj na Fakultu chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave.