O šiestej ráno na plaveckom tréningu, o ôsmej na prednáškach

Ako študuje právo plavkyňa

Ešte pred nástupom na vysokú školu sa Barbara dvakrát zúčastnila na majstrovstvách sveta juniorov a dvakrát na majstrovstvách Európy juniorov.Ešte pred nástupom na vysokú školu sa Barbara dvakrát zúčastnila na majstrovstvách sveta juniorov a dvakrát na majstrovstvách Európy juniorov. (Zdroj: ARCHÍV Barbary Bartovičovej)

Budík jej zvoní už po piatej ráno, voľno medzi prednáškami trávi v posilňovni a večer po škole znova skáče do bazéna. Tento rok bude úspešná trnavská plavkyňa Barbara Bartovičová na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave končiť štúdium práva. Popri náročnom štúdiu sa z medzinárodných plaveckých súťaží vracia s medailami. Má za sebou aj rok štúdia v Omsku, kde sa naučila ruský jazyk.

Trnavčanku Barbaru Bartovičovú na gymnáziu veľmi bavili prírodné vedy, biológia, chémia, ale aj dejepis a občianska náuka. A vo voľnom čase sa najlepšie cítila vo vode, v tom čase už bola juniorskou reprezentantkou Slovenska v plávaní.

Stála pred rozhodnutím, či ísť študovať medicínu, alebo právo. Zvažovala za aj proti, až zvíťazilo právo svojou praktickosťou do budúcna.

"Keď vyštudujete medicínu, ste doktorom. Keď vyštudujete právo, môžete byť sudcom, advokátom, prokurátorom," hovorí Barbara. Mala vyhliadnutých niekoľko univerzít na Slovensku, ale aj v zahraničí, nakoniec vyhrala Trnavská univerzita.