Univerzitnú materskú škôlku chystajú aj v Nitre

Pre deti študentov aj zamestnancov

V univerzitnej materskej škole Klások budú deti viesť k environmentálnej výchove. Cez aktivity sa budú učiť o prírode, ale aj ochrane životného prostredia.V univerzitnej materskej škole Klások budú deti viesť k environmentálnej výchove. Cez aktivity sa budú učiť o prírode, ale aj ochrane životného prostredia. (Zdroj: ILUSTRACNÉ FOTO – ARCHÍV SPU)

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre sa pridáva k univerzitám, ktoré pomáhajú svojim zamestnancom a študentom umiestniť deti v predškolských zariadeniach. Už túto jeseň plánuje otvoriť univerzitnú materskú školu Klások.

Nedostatok miest v materských školách podnietil aj Slovenskú poľnohospodársku univerzitu v Nitre rozmýšľať nad vznikom univerzitnej materskej školy, ktorú by navštevovali deti zamestnancov, ale aj študentov z jej šiestich fakúlt.

Zámer vznikol v roku 2020, vedenie univerzity s ním vlani zoznámilo aj mesto Nitra. "Univerzitná materská škola Klások by mala vzniknúť v budove existujúcej škôlky na Hospodárskej ulici v Nitre, ktorú má univerzita vo vlastníctve s pozemkami.