SME
Piatok, 3. december, 2021 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Bakalára má z STU, magistra z UK. A organizuje súťaže v hraní počítačových hier

IT vedomosti spojil s podnikaním

Doktorandovi Karolovi Cagáňovi už dávnejšie učaroval elektronický šport. Od minulého leta je prezidentom Európskej asociácie elektronických športov.Doktorandovi Karolovi Cagáňovi už dávnejšie učaroval elektronický šport. Od minulého leta je prezidentom Európskej asociácie elektronických športov. (Zdroj: FOTO – TOMÁŠ MADEJA)

Bakalársky titul získal Karol Cagáň z informatiky na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Svoje IT vedomosti si však chcel obohatiť o tie z podnikateľského prostredia, a tak sa magisterský stupeň rozhodol absolvovať na Fakulte managementu Univerzity Komenského. Dnes tam už pôsobí ako doktorand.

Štúdium informatiky na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (FIIT STU) bolo pre Karola Cagáňa síce fajn, ale nevedel si predstaviť, že by sa venoval celý život len tomu.

SkryťVypnúť reklamu

Po skončení bakalárskeho štúdia na technike sa rozhodol pokračovať v magisterskom štúdiu na Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave.

Svoju voľbu zmeniť po troch rokoch fakultu vysvetľuje Karol takto: "Videl som veľký potenciál v spojení IT so zručnosťami z podnikateľského prostredia, preto som sa rozhodol pre štúdium manažmentu." Okrem toho sa Karol už v tom čase venoval popri škole viacerým aktivitám, ktorých stále pribúdalo a boli čoraz menej kompatibilné so štúdiom informatiky.

"Fakulta managementu UK mi ponúkla viac priestoru, ale tiež aj relevantnejšie vzdelanie, keďže vtedy išlo už viac o podnikateľské než IT aktivity."

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Mliečne produkty by vo vyváženej strave nemali chýbať.

Sťažujú sa obchodníci, mliekari aj farmári.


49m
Ilustračné foto.

Pozitivita testov stúpla len mierne.


3 h

Patrí medzi lídrov B-tímu.


2. dec
Skryť Zatvoriť reklamu