Kto povedal, že strojarina nie je pre dievčatá? Aj tie môžu mať vzťah k všetkému, čo cítiť benzínom

Ako sa študuje strojarina

Beániu prvákov po príchode na strojarinu zastrešuje Cech strojárov, v ktorom dnes už Andrea Poničanová (v prvom rade sprava) aktívne pracuje. Beániu prvákov po príchode na strojarinu zastrešuje Cech strojárov, v ktorom dnes už Andrea Poničanová (v prvom rade sprava) aktívne pracuje. (Zdroj: FOTO – ARCHÍV A. P.)

Zmaturovala na Strednej priemyselnej škole dopravnej vo Zvolene, k technike mala veľmi blízko už na základnej škole. Dnes je ANDREA PONIČANOVÁ v treťom ročníku bakalárskeho štúdia na Strojníckej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, kde si vybrala študijný program automobily a mobilné pracovné stroje.

Aká bola cesta deviatačky od Žiaru nad Hronom na Strednú priemyselnú školu dopravnú vo Zvolene?

Jednoduchá, bola som priemerná žiačka, ale už na Základnej škole Janova Lehota ma to ťahalo k motorom áut. Mala som k technickému odvetviu a ku všetkému, čo bolo cítiť benzínom, veľmi blízko. Na priemyslovke som vyštudovala odbor technika a prevádzka dopravy. Tam sme preberali všetko o autách, čo sa týka motorov, prevodoviek, jednotlivých súčastí hnacích mechanizmov. To mi sedelo.

Takže štúdium na Strojníckej fakulte STU v Bratislave je pokračovaním "lásky" k motorom a benzínu?