SME
Štvrtok, 9. február, 2023 | Meniny má Zdenko

Na vlastnej koži: Čo mi dala zahraničná stáž na Erasme mobility v Bavorsku

Hovorí fyzioterapeutka

Voľný čas Klaudia rada trávila v Alpách. Voľný čas Klaudia rada trávila v Alpách. (Zdroj: FOTO - ARCHÍV K. R.)

Pre Erasmus pobyt sa Klaudia Katarína Regecová, študentka Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove, rozhodla už v druhom ročníku. Zimný semester strávila v Českých Budějoviciach na Jihočeskej univerzite. V lete tohto roku si Erasmus zopakovala v Bavorsku, v Krankenhaus Lakumed kliniken.

Študujem odbor fyzioterapia na Fakulte zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove. Na svoj prvý erasmácky pobyt som sa vybrala ako druháčka do Českých Budějovíc. Strávila som zimný semester na Jihočeskej univerzite, bolo to však počas pandémie Covid-19.

SkryťVypnúť reklamu

K druhému pobytu ma inšpiroval priateľ, ktorý začal pracovať v Nemecku. Povedala som si, že si oprášim nemčinu z maturity a pôjdem tam v lete na stáž. Stáž v nemocničnom zariadení som si hľadala sama, škola mi to len schválila.

Poslala som najmenej dvadsať mailov, kým som bola úspešná. Ozvala sa mi nemocnica Lakumed kliniken, s vedúcou fyzioterapie Ulrike Wille som absolvovala telefonický pohovor. Mohla som si vybrať z troch zariadení, ktoré sú v troch rôznych mestách a sú pod záštitou Lakumed kliniken. Vybrala som si zlatý stred, malebné mesto Vilsbiburg, ktoré nie je veľké, ale zato tam je všetko, čo človek potrebuje.

Súvisiaci článok Na vlastnej koži: Čo mi dal ročný študijný pobyt Erasmus+ v Rakúsku Čítajte 

Ubytovala som sa spoločne s priateľom v moteli. Nebol lacný, ale s pomocou peniazom od Erasmu a s priateľovým príspevkom sa to dalo zvládnuť.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu