Keď vás v živote baví takmer všetko, môžete v škole skombinovať sociálne vedy s filmom

Ako sa študujú sociálne vedy v Holandsku

Kristína HorinkováKristína Horinková (Zdroj: FOTO – ARCHÍV K. H.)

Kristína Horinková (21) pochádza z Prievidze. Študovala na strednej LEAF Academy v Bratislave, získala American High School diploma a absolvovala Advanced Placement skúšky. Simultánne ukončila aj gymnázium v Prievidzi s klasickou maturitou.

Na strednej škole sa venovala takmer všetkému, chcela spoznať čo najviac odvetví a mať komplexnejší pohľad na to, čo ju napĺňa.

Väčšinu strednej školy sa venovala organizácii rôznych podujatí a konferencií. Skúsila debatovať v rámci Slovenskej debatnej asociácie, zúčastnila sa na modelových konferenciách Európskeho parlamentu či Organizácie Spojených národov.

Zaujímalo ju aj fotografovanie či filmovanie, natočila dokumentárny film o ľuďoch bez domova, a zapálila sa pre sociálne témy a pomoc ľuďom. A práve tento aspekt rozhodol, čo by mohla študovať na vysokej škole.

Výber vysokej školy v Holandsku

Kristína si v roku 2021 podala prihlášku na holandskú Amsterdam University College. Študenti si tu vyberajú medzi troma odbormi: Sciences, Social Sciences a Humanities.