SME
Sobota, 10. jún, 2023 | Meniny má Margaréta

Môžem sa na univerzitu dostať aj bez prijímačiek? Ak ma nevzali, oplatí sa podať odvolanie?

Počet prihlášok obmedzený nie je.

Počet prihlášok na vysoké školy obmedzený nie je. Treba však vziať do úvahy, že sa za ne platí.Počet prihlášok na vysoké školy obmedzený nie je. Treba však vziať do úvahy, že sa za ne platí. (Zdroj: ADOBE STOCK)

Podávanie prihlášok na vysoké školy je už v plnom prúde, univerzity organizujú dni otvorených dverí , kedy si môžete na vlastné oči pozrieť miesto, kde chcete študovať. Akcia vám umožní zoznámiť sa s priebehom štúdia, študijnými programami, niekedy aj s vyučujúcimi či inými študentmi.

Dokedy treba poslať prihlášku, na koľko škôl a koľko vás to bude stáť? Z čoho budú prijímačky a čo ak vás na školu nevezmú? Prinášame odpovede na základné otázky týkajúce sa prihlášok na vysoké školy.

Dokedy sa musím rozhodnúť, či a na ktorú vysokú školu pôjdem študovať?

Konkrétny termín, dokedy sa možno prihlásiť na jednotlivé študijné programy univerzít na Slovensku je možné nájsť na weboch škôl alebo na jednom mieste tu.

SkryťVypnúť reklamu

Väčšina vysokých škôl prijíma prihlášky od februára do mája. Na niektoré sa dá prihlásiť aj v druhom kole, od júna do septembra. Ide o odbory, na ktoré škola "nezískala" dostatok študentov v prvom kole.

Ako je to na školách s talentovými skúškami?

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu