Štúdium v zahraničí je skvelou príležitosťou ako vyjsť z komfortnej zóny

Natália Uherová: čo mi dali Erasmus+ pobyty.

Počas pobytu v španielskej Malage si Natália urobila aj výlet do Maroka.Počas pobytu v španielskej Malage si Natália urobila aj výlet do Maroka. (Zdroj: Archív Natálie Uherovej)

Som absolventkou Gymnázia Federica Garcíu Lorcu v Bratislave v bilingválnej slovensko-španielskej sekcii, zo španielčiny som maturovala.

Už pred nástupom na Fakultu managementu Univerzity Komenského v Bratislave som vedela, že by som sa chcela zúčastniť na študijnom pobyte Erasmus+. Počula som o ňom len pozitívne ohlasy, chcela som to skúsiť. Prihlásila som sa v priebehu prvého ročníka, Španielsko som si vybrala pre jazyk.

V prvom semestri druhého ročníka som jeden semester, od septembra do februára, absolvovala na Universidad de Málaga na Faculty of Economics and Business, na juhu Španielska.

Súvisiaci článok Študujú za hranicami, a predsa ako doma Čítajte

Predmety ako marketing, ekonómia, história, ekonómia, manažment a organizácia sme mali dvakrát týždenne, povinne dve hodiny. Výučba prebiehala viac-menej podobne ako u nás – samostatné práce, skupinové projekty a záverečné skúšky.

Ja som mala predmety v španielčine, takže moji spolužiaci boli väčšinou domáci. Predmety v angličtine boli najmä pre Erasmus študentov, no mne sa nepodarilo dostať na žiadny, keďže kapacita bola obmedzená.

Bývala som v byte s ďalšími troma dievčatami, ktoré boli tiež na Erasme. Z môjho okolia som nepoznala nikoho, kto by býval na školskom internáte, všetci sme bývali v bytoch s ďalšími študentmi v centre, prípadne v blízkosti centra mesta.