SME
Nedeľa, 1. október, 2023 | Meniny má Arnold

Štúdium v zahraničí je skvelou príležitosťou ako vyjsť z komfortnej zóny

Natália Uherová: čo mi dali Erasmus+ pobyty.

Počas pobytu v španielskej Malage si Natália urobila aj výlet do Maroka.Počas pobytu v španielskej Malage si Natália urobila aj výlet do Maroka. (Zdroj: Archív Natálie Uherovej)

Som absolventkou Gymnázia Federica Garcíu Lorcu v Bratislave v bilingválnej slovensko-španielskej sekcii, zo španielčiny som maturovala.

Už pred nástupom na Fakultu managementu Univerzity Komenského v Bratislave som vedela, že by som sa chcela zúčastniť na študijnom pobyte Erasmus+. Počula som o ňom len pozitívne ohlasy, chcela som to skúsiť. Prihlásila som sa v priebehu prvého ročníka, Španielsko som si vybrala pre jazyk.

V prvom semestri druhého ročníka som jeden semester, od septembra do februára, absolvovala na Universidad de Málaga na Faculty of Economics and Business, na juhu Španielska.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Študujú za hranicami, a predsa ako doma Čítajte 

Predmety ako marketing, ekonómia, história, ekonómia, manažment a organizácia sme mali dvakrát týždenne, povinne dve hodiny. Výučba prebiehala viac-menej podobne ako u nás – samostatné práce, skupinové projekty a záverečné skúšky.

Ja som mala predmety v španielčine, takže moji spolužiaci boli väčšinou domáci. Predmety v angličtine boli najmä pre Erasmus študentov, no mne sa nepodarilo dostať na žiadny, keďže kapacita bola obmedzená.

Bývala som v byte s ďalšími troma dievčatami, ktoré boli tiež na Erasme. Z môjho okolia som nepoznala nikoho, kto by býval na školskom internáte, všetci sme bývali v bytoch s ďalšími študentmi v centre, prípadne v blízkosti centra mesta.

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Sledujeme výsledky parlamentných volieb 2023 minútu po minúte

Parlamentné voľby 2023 vyhrala strana Smer, za ňou nasledujú Progresívne Slovensko a Hlas.


a 8 ďalší 3 h
Šéfredaktorka denníka SME Beata Balogová.

Šírenie strachu mu nakoniec prinieslo víťazstvo.


2 h
Predčasné parlamentné voľby budú 30. septembra 2023.

Sledujte priebežné výsledky predčasných parlamentných volieb 2023. Ktorá strana zatiaľ vyhráva voľby?


SME.SK 8 h
Výsledky volieb 2023: Priebežný zoznam zvolených poslancov

Sledujte priebežný zoznam zvolených poslancov do NR SR v parlamentných voľbách 2023. Ako dopadnú voľby a kto sa prekrúžkuje do parlamentu?


a 1 ďalší 7 h
SkryťZatvoriť reklamu